Środa, 26.06.2019

Manekiny sklepowe - rodzaje

  • 07.12.2018, 16:00
  • Grupa Tipmedia
Manekiny sklepowe - rodzaje
Każda branża potrzebuje odpowiedniego typu manekinów, by odpowiednio wyeksponować swoje produkty. Chodzi tu między innymi o materiały, z których zostały stworzone, a także ich formę. Rodzaje manekinów sklepowych są naprawdę różne, dlatego przed wyborem idealnego dla siebie rozwiązania należy zapoznać się z dostępną na rynku ofertą.

Podstawowe modele

Podstawowymi manekinami z jakimi można się spotkać są modele przestawiające sylwetki ludzkie. Tak dorosłe jak i dziecięce. Wykonane są one najczęściej z włókna szklanego i polistyrenu. Mniej popularne, ale coraz częściej spotykane są modele wykonane z drewna, a nawet papieru. Modele te nie będą miały zbyt wielu regulacji. Najczęściej możliwe jest poruszanie jedynie ich rękoma co i tak nie zawsze.

Torsy oraz ekspozytory

Tego typu produkty świetnie sprawdzają się przy ekspozycji pojedynczych elementów garderoby lub dodatków. Modele znajdujące się na rynku pozwalają na kilka wariantów ułożenia, co znacznie ułatwia komponowanie wystaw. Torsy przedstawiają również odbicia sylwetek ludzkich. Inne sprawdzą się przy prezentacji męskich części garderoby, inne przy pokazie bielizny. Podobnie jest przy ekspozytorach. Tutaj ogromna rolę odgrywa materiał, z którego zostały wykonane. Najczęściej przy drewnianych modelach istnieje możliwość większego manewrowania ich pojedynczymi częściami. Zapewnia to więcej możliwości ekspozycji.

Manekiny sklepowe specjalne

Jako iż wymagania klientów stale rosną to zmieniają się również standardy w tworzeniu manekinów. Coraz częściej spotkać można bardziej dopasowane sztuczne postaci do prezentowanego towaru. Tak na przykład pojawiły się manekiny ciążowe oraz takie w rozmiarach plus size. Pozwalają one na ukazanie wszystkich właściwości produktu. Także coraz więcej firm wykorzystuje manekiny dedykowane do danej dyscypliny sportowej. Przedstawiają one postacie w ruchu, odwzorowujące prawdziwe ćwiczenia fizyczne. Świetnym rozwiązaniem dla wielu będą również manekiny giętkie. Te typy można dowolnie ustawiać i modyfikować ich pozycję. Zapewnią bardzo realny wygląd, a tym samym lepiej ukażą potencjalnemu klientowi jak na nich wyglądałby dany produkt.

Jak widać na powyższych przykładach na rynku istnieje wiele rodzajów manekinów sklepowych. Należy je zawsze dobierać pod potrzeby sklepu. Nie powinno się jednak zapominać o podążaniu za trendami. Różne rodzaje manekinów sklepowych uatrakcyjniają witryny. Potrafią przyciągnąć uwagę nawet najbardziej wybrednego klienta.

 

Grupa Tipmedia
Podziel się: