Środa, 26.06.2019

Depilacja – poznaj jej rodzaje

  • 21.11.2018, 13:00
  • Grupa Tipmedia
Depilacja – poznaj jej rodzaje
Zadaniem depilacji jest usunięcie zbędnego owłosienia. Dla niektórych jest to zabieg wręcz obowiązkowy a dla innych droga do idealnie gładkiej skóry. Dowiedz się, jakie są rodzaje depilacji oraz jakie efekty możemy po nich uzyskać.

Po co stosujemy depilację?

Dla niektórych depilacja jest zabiegiem, który ma sprawić, że skóra będzie prezentowała się bez zarzutu. Nie zmienia to jednak faktu, że w niektórych przypadkach jest ona na zaliczana do medycyny estetycznej. Nieprawidłowa gospodarka hormonalna może powodować wystąpienie nadmiernego owłosienie, którego usunięcie zdecydowanie poprawia komfort życia, a czasem jest nawet niezbędne, aby nie powodować dalszych powikłań. Wybór odpowiedniej metody depilacji zależy więc od kilku czynników. Jednym z nich jest rodzaj posiadanego owłosienia oraz przyczyny jego powstania. Istotne jest także jaki obszar zajmuje oraz w jaki sposób reaguje nasza skóra na poszczególne zabiegi. Biorąc pod uwagę wszystkie te czynniki, możemy dobrać metodę, która zapewni nam oczekiwane rezultaty.

Klasyczna depilacja mechaniczna

Klasyczna depilacja wykonywana maszynką jest jedną z najbardziej popularnych metod. Korzystają z niej zarówno kobiety, jak i mężczyźni. Niewątpliwą zaletą tej metody jest niska cena oraz można stosować ją na dowolnej części ciała. Stosując depilację klasyczną, musimy mieć świadomość, że występuje wysokie ryzyko powstania podrażnień, a nawet ran. Uzyskany efekt jest krótkotrwały i zazwyczaj trzeba zabieg powtarzać co 2-3 dni. W niektórych wypadkach depilacja maszynką może sprawiać, że odrastają mocniejsze, grubsze i ciemniejsze włoski dlatego nie jest polecana w każdym wypadku. Sam zabieg przebiega szybko, można wykonać go właściwie wszędzie oraz nie zabiera dużo czasu.

Kremy do depilacji

Kolejną metodą depilacji jest stosowanie kremów. Ich efekt utrzymuje się zdecydowanie dłużej — w niektórych wypadkach nawet do tygodnia. Sprawdza się u osób, które nie mają skóry skłonnej do alergii. Kremy do depilacji polecane są do jasnych lub średnich włosów o cienkiej budowie. Kupując preparat, zwracamy szczególną uwagę na to, do jakiej części ciała jest on przeznaczony. Miejsca, w których skóra jest bardzo wrażliwa, wymagają użycia wyjątkowo delikatnych kremów.

Depilacja elektryczna czy woskiem?

Depilator elektryczny oraz wosk to metody, które cieszą się najmniejszą popularnością. Wynika to głównie z faktu, że są to zabiegi bardzo bolesne i często powodują powikłania. W przypadku używania depilatora elektryczne bardzo często dochodzi do wrastania włosków, co w skrajnych przypadkach może prowadzić nawet do koniecznej wizyty u chirurga. Wosk najczęściej wykonywany jest w salonach kosmetycznych. Zaletą obydwu tych metod jest fakt, że usuwają włoski razem z cebulkami, dzięki czemu efekt utrzymuje się przez kilka tygodni.

Metody trwałej depilacji

Aktualnie najlepsze rezultaty przynosi laser oraz wiązka światła IPLA. Metody te należą do najbardziej kosztownych, lecz rezultaty utrzymują się nawet przez lata. Depilacja trwała światłem IPLA cieszy się większą popularnością, ponieważ może być wykonywana w zaciszu domowych. Zabiegi laserowe odbywają się w gabinetach kosmetycznych, https://salonpieknecialo.pl/zabiegi/depilacja-laserowa/, lub medycy estetycznej. Jest to najbezpieczniejszy i najbardziej dokładny sposób jej wykonywania. Oddając się w ręce doświadczonej kosmetyczki mamy pewność, że usunie ona włosy nawet z trudno dostępnych miejsc.

Grupa Tipmedia
Podziel się: