Środa, 26.06.2019

Kostki lodu mogą być zawsze pod ręką

  • 13.11.2018, 14:00
  • Grupa Tipmedia
Kostki lodu mogą być zawsze pod ręką
Gdy już nacieszymy się mocniej święcącym wiosną słońcem, przychodzi czas, kiedy część z nas zacznie ono po prostu męczyć. Letni skwar może być dużo łatwiejszy do przetrwania, jeśli bez wybierania się do lokalu, w każdej chwili będziemy mogli sobie nieco ulżyć, sięgając po zimny napój z lodem. Powoli go sącząc, można odpocząć po dniu pełnym zajęć, lub pomiędzy nimi. Wymaga to jednak odpowiedniego wyposażenia – w najprostsze akcesoria, lub specjalne urządzenie.

Lód przyda się zawsze

By móc cieszyć się zimnym napojem potrzebujemy kostek lodu. Najprostszym sposobem ich pozyskania jest wykorzystanie umieszczanych w zamrażarce form, czy to foliowych, czy też w postaci sztywnych ramek. Rozwiązanie to ma jednak szereg wad, związanych głównie z jego wydajnością a także łatwością ich wydobywania. W żadnym lokalu, w którym każdy z wielu klientów musi być obsłużony szybko i bez konieczności walki z podobnymi akcesoriami, tego typu sposoby nie mają racji bytu. Jednak nie tylko tam coraz częściej wykorzystywane są kostkarki. Szeroki jest dziś także wybór mniejszych modeli przeznaczonych do zastosowań domowych. Jego działanie jest bardzo proste. Konieczna jest oczywiście woda, która pobierana może być bezpośrednio z sieci lub ze zbiornika urządzenia. Jest ona mrożona i formowana w kostki, których wielkości często da się ustawiać. Dzięki temu, bez specjalnego trudu, praktycznie w każdym momencie możemy otrzymać kostki o idealnym wyglądzie, które pozwolą nam na zaznanie chwili ulgi w otaczającej nas spiekocie, dzięki sokowi lub np. mrożonej herbacie lub kawie. Przez cały rok przyda się ponadto do drinków. Życzymy sobie wypić np. gin z lodem? Żaden problem.

Czy warto wyposażyć się w takie urządzenie?

Kwestia przydatności tego typu sprzętu może oczywiście budzić wiele wątpliwości. Z całą pewnością przyjdą takie chwile, gdy będzie on po prostu niezastąpiony – zwłaszcza latem i tam, gdzie liczba korzystających z niego domowników będzie duża. Z drugiej strony, choć nie należy on do największych urządzeń, zajmie nieco miejsca, a przecież nie można wykluczyć, że przez wiele miesięcy użytkować go będziemy raczej sporadycznie. Z kolei starając się obniżyć koszt takiego zakupu (bo przecież w związku z powyższym nie potrzebujemy najlepszego na ryku) musimy liczyć się z tym, że praca tych najtańszych może być nieco głośna. Tą kwestię każdy musi rozważyć sam. Na co zaś powinni zwracać uwagę ci, którzy decydują się na zakup?

Choć modele domowe są mniejsze od restauracyjnych, to i tu mamy pewien zakres wymiarów, a przede wszystkim mocy, co ma znaczenie w kontekście zużycia prądu. Warto zwracać uwagę także na łatwość czyszczenia, które jest bardzo istotne, aby uzyskane kostki były idealnie czyste. Z tego samego powodu należy też dbać o jakość wody. Nie powinna też ona stać w urządzeniu zbyt długo.

Grupa Tipmedia
Podziel się: