Środa, 26.06.2019

Startup leasing – finansowanie pojazdów dla nowych firm

  • 26.09.2018, 15:35
  • Grupa Tipmedia
Startup leasing – finansowanie pojazdów dla nowych firm
Założenie i późniejsze prowadzenie własnej działalności gospodarczej to często ogromne koszta. Zdecydowana większość firm potrzebuje także samochodów firmowych. W związku z tym wiele przedsiębiorstw decyduje, że najlepszą formą finansowania pojazdów na start biznesu będzie leasing. Czym jest i dlaczego warto go wybrać? O tym poniżej.

Leasing – z czym to się je

Należy zacząć najpierw od tego, czym w ogóle jest leasing. Jest on swoistą formą „wypożyczenia”, a ściślej – dzierżawy określonej rzeczy. Leasingodawca, czyli firma zajmująca się usługami leasingowymi, wypożycza mienię na podstawie określonej czasowo umowy cywilnoprawnej leasingobiorcy (twojej firmie) z możliwością późniejszego odkupienia mienia. Leasingobiorca płaci przez cały okres dzierżawczy określoną kwotę comiesięcznej raty. Najczęściej firmy decydują się na leasingowanie pojazdów służbowych, aby uniknąć skomplikowanych procedur kredytowych i mieć późniejszą możliwość wyboru: oddania i kupienia nowszych modeli aut lub odkupienia od leasingodawcy używanych.

 

Wyróżnia się dwa rodzaje leasingu: finansowy i operacyjny. Leasing finansowy jest ustalany na dowolny czas umowy, w trakcie trwania leasingobiorca zobowiązuje się do opłacania kosztów zużywania się rzeczy (tzw. koszty amortyzacyjne), a po zakończeniu umowy staje się właścicielem leasingowanego mienia. Zdecydowanie korzystniejszy i wygodniejszy dla przedsiębiorców jest leasing operacyjny, w którym umowa z leasingodawcą musi trwać minimum dwa lata, ale leasingobiorca jest zwolniony z opłat amortyzacyjnych i nie musi także odkupywać mienia. To firma leasingowa jest właścicielem mienia przez cały okres trwania umowy.

 

Startup leasing na dobry początek

Startup leasing to nic innego jak możliwość wzięcia pojazdów służbowych przez osoby, które dopiero zarejestrowały działalność gospodarczą, są nową firmą na rynku. Ponieważ często w pierwszych miesiącach od startu firma zostaje zasypywana formalnościami i różnymi procedurami, posiada także niewielki kapitał początkowy na dalszy rozwój. Planując zakup samochodów w leasing warto zrobić rozeznanie wśród firm, oferujących korzystny leasing na start. Jedną z takich firm jest firma KLF, którą znajdziesz pod adresem klf24.pl.

 

Największą zaletą zdecydowania się na auta służbowe w leasingu jest stosunkowo nieznaczne zaangażowanie finansowe, ponieważ płaci się określone w umowie raty bez potrzeby późniejszego nakazu odkupienia tych samochodów. Jeżeli jednak zdecydujesz się na wykupienie – leasingodawca zaoferuje ci dużo niższą cenę rynkową. Zatem można śmiało stwierdzić, że leasing jest jedną z tańszych i wygodnych form zakupowych.

 

Leasing jest bardzo popularny wśród nowych firm. Jest to kusząca i opłacalna inwestycja nie tylko ze względu na korzyści finansowe, ale także stosunkowo minimum formalności i pomoc firmy leasingowej, aby łatwiej go uzyskać. Wprowadzając swoją firmę na rynek, warto zadbać właśnie o nieobciążającą firmy umowę leasingową i bez cieszyć się nowymi autami służbowymi bez przeszkód.

undefined

Grupa Tipmedia
Podziel się: