sobota, 20 kwietnia 2024 01:55

Estetyczne i praktyczne oświetlenie liniowe

Często zastanawiamy się jakie oświetlenie wybrać, żeby uzyskać efekt jak najlepszego pokry-cia światłem dowolnego pomieszczenia. Oświetlenie liniowe sprawia, że wnętrze prezentuje się bardzo estetyczne i jest zarazem optymalnie jasne. Daje to nam wiele możliwości aranż-acji pomieszczeń w zależności od efektu, jaki chcemy uzyskać.
  • 17.06.2022 13:00
  • Autor: Grupa Tipmedia
Estetyczne i praktyczne oświetlenie liniowe

Świetlne rozwiązania techniczne

 

Do zamocowania oświetlenia liniowego używamy charakterystycznych opraw, które mają podłużny kształt. Używamy do jego uzyskania zarówno tradycyjne świetlówki, jak i świe-tlówki oraz moduły LED. Wykorzystuje się je do uzyskania światła o różnych barwach. Ich kolorystyka pozwala na uzyskanie efektu, który daje ciepłe lub zimne światło. Ilość emito-wanego światła, moc oraz pożądana barwa to parametry, które doskonale rozwiązuje oświetlenie liniowe.

 

 

Pomieszczenia oświetlane liniowo

 

Doskonale się sprawdzi w prawie każdym rodzaju pomieszczenia. Oczywiście istnieją też wskazania, gdzie zastosowane da nam największą korzyść oraz przełoży się na lepszy efekt wzrokowy.

 

 

Doskonale nadaje się do dużych pomieszczeń, które znajdują się w budynkach użyteczności publicznej oraz w obiektach przemysłowych. Ten nowoczesny system oświetleniowy równ-omiernie oświetli korytarz, biuro magazyn, garaż czy halę produkcyjną. Bardzo często jest stosowany w bankach, urzędach, szkołach, szpitalach czy zakładach pracy. Oczywiście w domach prywatnych także jest chętnie stosowane, ze względu na swoją uniwersalność oraz energooszczędność.

 

 

Parametry zastosowanych opraw

 

Oprawy te charakteryzuje stosunkowo duża moc. Lampy o mniejszej mocy używane są w szafkach, nietypowych miejscach, mniejszych pomieszczeniach lub jako dodatek do głównej instalacji. Z kolei większa moc jest stosowana przy doświetlaniu dużych pomieszczeń i często jest zależna także od rodzaju i ilości diod. Wpływ na oświetlenie liniowe ma intensywność strumienia świetlnego, liczba zastosowanych diod i ich luminacja, a także temperatura kolo-rów. Niewielka masa oprawy jest prosta i praktyczna w montażu.

 

Zalety oświetlenia liniowego

 

Najczęściej wymienianymi zaletami oświetlenia liniowego są;

 

-energooszczędność;

 

-wysoka sprawność energetyczna;

 

-różnorodna kolorystyka;

 

-mała emisja ciepła;

 

-brak szkodliwych substancji;

 

-wydłużony czas eksploatacji.

 

Przekłada się to na bezproblemową eksploatację, która w końcowym efekcie pozwala zaosz-czędzić na rachunkach za energię.

 

Oświetlenie liniowe jako uniwersalne źródło światła jest wykorzystywane na wiele sposobów, które zależą od naszych potrzeb i gustów.

--- Artykuł sponsorowany ---


test