Hipnoza regresyjna – czym różni się od innych rodzajów hipnozy?

  • 12.01.2022, 15:00
  • Grupa Tipmedia
Hipnoza regresyjna – czym różni się od innych rodzajów hipnozy?
Chociaż nie każdy człowiek jest podatny na działanie hipnozy, w większości przypadków przynosi ona zaskakujące efekty. Wprowadzenie pacjenta w trans pozwala przeniknąć do umysłu pacjenta, pozbywając się jego mechanizmów obronnych praktycznie od razu. Leczenie hipnozą może pomóc w przypadku zaburzeń odżywiania, stanów lękowych, nerwicy, a także przewlekłego stresu. Hipnoterapeuta musi dopasować rodzaj hipnozy do indywidualnych potrzeb pacjenta. Często wybór pada na hipnozę regresyjną. Dlaczego?

Hipnoza regresyjna – co to takiego?

Duża część zaburzeń psychicznych ma swoje źródło w okresie dzieciństwa. Hipnoza pozwala cofnąć się do wydarzeń, które są powodem doświadczanych dolegliwości. Podświadomość może wypierać pewne traumatyczne sytuacje, dlatego hipnoza regresyjna otwiera umysł, przypominając pacjentowi przeszłe wydarzenia. Chociaż nie chcemy wracać do bolesnych wspomnień, przeanalizowanie ich na nowo jest jedynym sposobem na usunięcie przyczyn swoich zaburzeń. Podczas całego procesu hipnoterapeuta pełni funkcję przewodnika. Zapewnia wsparcie pacjentom i uaktywnia ich potencjał, dzięki któremu mogą patrzeć szerzej i na nowo zinterpretować swoje doświadczenia. Hipnoza regresyjna powinna pomóc w przypadku poważniejszych problemów natury psychologicznej, ale także w podnoszeniu samoświadomości i zwiększaniu poczucia własnej wartości.

Hipnoza regresyjna a hipnoza dynamiczna

Hipnoterapeuci korzystają z różnych rodzajów hipnoterapii. Najczęściej sięgają po hipnozę regresyjną, gdy widzą, że zaburzenia pacjenta mają swoje źródło w przeszłości. Najlepsi specjaliści, tacy jak https://maksymkomar.com/, dopasowują metodę do klienta, aby hipnoterapia przyniosła jak najlepsze rezultaty. Jednak spora część hipnoterapeutów wykorzystuje też hipnozę dynamiczną. Często nazywa się ją kluczem do podświadomości. Hipnoza dynamiczna ułatwia samoregulację emocji i zachowań, a także pozwala odzyskać kontrolę nad swoim życiem. Nie leczy jednak przyczyn, tak jak to ma miejsce w przypadku hipnozy regresyjnej.

Grupa Tipmedia
Materiał Partnera
Podziel się: