Środa, 26.06.2019

Konserwacja bramy. Wymieniamy uszczelki do bramy garażowej i inne komponenty

  • 04.09.2018, 12:00
  • Grupa Tipmedia
Konserwacja bramy. Wymieniamy uszczelki do bramy garażowej i inne komponenty
Awaria jednego z elementów nie oznacza konieczności wymiany całej bramy garażowej. Regularne sprawdzanie instalacji umożliwi nam szybkie reagowanie na usterki, a co za tym idzie, wydłużenie jej żywotności.

Nasłuchuj i reaguj

Regularne sprawdzanie działania bramy pozwoli nam wykryć każdą usterkę. W większości przypadków nie potrzebujemy do tego specjalistycznej wiedzy. Pierwszą oznaką nieprawidłowego działania będą różnego rodzaju hałasy. Mogą one świadczyć o wyrobieniu się łożysk rolek, zawiasów, czy sprężyn. Możemy wówczas wysmarować smarem hałasujące miejsca, a następnie kilkukrotnie otworzyć i zamknąć bramę. Jeśli hałasy ustąpią, to znaczy że nasze działania były wystarczające. Jeśli nie, musimy skontrolować prace rolek tocznych. Jeśli chwieją się podczas ruchu skrzydła, należy je dokręcić. Jeśli będą zużyte, to nie pozostaje nam nic innego, jak wymienić je na nowe. Pamiętajmy też o utrzymaniu w czystości metalowych elementów bramy. Najwięcej brudu osiada bowiem w prowadnicach. Do jej czyszczenia najlepiej używać miękkiej szczotki lub suchej ściereczki. Jeśli brama nie podnosi się swobodnie i wyczuwamy wyraźną blokadę w trakcie jej unoszenia, należy skontrolować układ prowadnic. Mogą one bowiem być źle zamontowane, co przekłada się na problemy ze swobodnym otwieraniem skrzydła. Zwróćmy też uwagę na koło pasowe, które jest elementem systemu sprężyn naciągowych w bramie segmentowej. Wymiana tej części także powinna rozwiązać nasz problem.

Uszczelki do bramy garażowej ważnym elementem wykończenia konstrukcji

Jeśli wspomniane wyżej zabiegi nie przynoszą oczekiwanych rezultatów to znak, że należy pomyśleć o nowej bramie. Wówczas wybierzmy model nowszej generacji. Kolor bramy dobierajmy pod kątem elewacji naszego domu. Zadbajmy też o to, by instalacja była szczelna, dzięki czemu nie nastąpi utrata ciepła. Pomóc nam mogą w tym odpowiednie uszczelki do bram garażowych. Dzięki nim brama nie tylko dobrze przylega do posadzki, ale także zapobiega przenikaniu wody. Wysoką jakość uszczelek gwarantuje połączenie wysokiej jakości polichlorku winylu z kauczukiem. Taki właśnie produkt oferuje Firma Skowroński. Uszczelki do bram garażowych tego producenta są przycinane na długość wskazaną przez klienta. Dzięki czemu bez żadnych problemów otrzymamy takie uszczelki, jakie są potrzebne do naszej bramy. Zabierając się za montaż nowej bramy mamy możliwość poprawy stanu ścian, posadzki i sufitu. Naprawa uszkodzeń pozwoli nam na stabilną i prawidłową instalację. Ważne jest także utrzymanie pionu i poziomu. Gwarantuje to bowiem płynne podnoszenie i opuszczanie bramy.

Grupa Tipmedia
Podziel się: