Niedziela, 21.07.2019
Medical Tczew
Medical Tczew
Medical Tczew

Laptopy Dell Inspiron - który model wybrać?

  • 21.08.2018, 13:00
  • Grupa Tipmedia
Laptopy Dell Inspiron - który model wybrać?
W serii Inspiron znajdują się bardzo uniwersalne urządzenia, które mogą być wykorzystywane zarówno do użytku domowego, biurowego, jak i do grania. Podjęliśmy decyzję, że opiszemy dwa modele, które znajdują się mniej więcej na tej samej półce cenowej. Zaczynamy!

Które laptopy Dell będziemy opisywać?

Będą to Dell Inspiron 5559 i 5558. Po pierwszym spojrzeniu możesz stwierdzić, że dzieli je tylko jedna cyfra. Jednak tak naprawdę wykorzystują one całkiem inne podzespoły, zapewniające zupełnie inną jakość. Na który z nich warto zwrócić większą uwagę?

Laptopy Dell - rywalizacja jest ostra

Jeżeli chodzi o wykorzystane w nich procesory, to oba laptopy dzieli różnica dosłownie jednej generacji. Dell Inspiron 5559 jest wyposażony w układy Intel Core szóstej generacji. Natomiast Inspiron 5558 posiada jedynie piątą generację. Najsilniejsze procesory w obu laptopach Dell to Intel Core i7-6500U i i7-5500U. Mają one dwa rdzenie, ale ten pierwszy wiąże się z dużo większą wydajnością.

Jakie karty graficzne występują w tych laptopach Dell?

Bardziej wyrównana rywalizacja jest natomiast jeżeli chodzi o zamontowane karty graficzne. Dell Inspiron 5558 w swojej najmocniejszej wersji posiada jednostkę Nvidia GeForce 920M. Natomiast jego konkurent został wyposażony w kartę graficzną AMD Radeon R5-M335. Obie karty mają 4 GB pamięci DDR3. W tej sytuacji zwyciężył model 5558, ponieważ jego karta gwarantuje dużo wyższe osiągi, mimo mniejszego takowania rdzenia i pamięci. Należy również zauważyć, że oba laptopy umożliwiają nam uruchomienie oraz płynną obsługę takich gier, jak na przykład FIFA 16, Overwatch lub World of Warships.

Matryce omawianych laptopów Dell

Jeżeli chodzi o posiadane matryce, to laptopy Dell są praktycznie takie same. Oba można znaleźć na rynku w wersjach z matrycami o rozdzielczości HD (1366×768) albo Full HD (1920×1080). Są również wyposażone w podświetlenie LED oraz powłokę antyodblaskową. Model 5558 w niektórych konfiguracjach ma też ekran dotykowy.

Pamięć RAM w omawianych laptopach Dell

Podobnie wygląda sytuacja w odniesieniu do pamięci RAM.W obu laptopach mogą one posiadać maksymalnie 16 GB. W wspomnianych wcześniej laptopach Dell montowane są dyski HDD, które mają maksymalną pojemność 2 TB. W przypadku modelu Inspiron 5558 można liczyć na pewnego rodzaju bonus. Jest to możliwość obsługi dysków SSD (do 256 GB).

Laptopy Dell - który z nich wybrać?

Na pewno należy wziąć pod uwagę ceny omawianych laptopów Dell. Laptopy Dell Inspiron 5559 w najmocniejszej wersji kosztują mniej więcej 4000 złotych. Za mniej rozbudowaną wersję będziesz musiał zapłacić około 1000 złotych mniej. Natomiast laptopy Dell w modelu 5558 sprzedawane są za trochę ponad 3000 złotych. Jego słabsze konfiguracje również kupisz 1000 zł taniej. Z kolei inne laptopy Dell zobacz tutaj. Który z tych laptopów Dell będzie bardziej opłacalny, patrząc z perspektywy czasu? Jeżeli zależy Ci głównie na nowszym oraz bardziej wydajnym procesorze, ale kosztem karty graficznej, to wybierz model Dell Inspiron 5559. Model 5558 jest polecany przede wszystkim osobom, którym zależy na dobrej karcie graficznej.

Grupa Tipmedia
Podziel się: