Niedziela, 21.07.2019
Medical Tczew
Medical Tczew
Medical Tczew

Transport międzynarodowy Niemcy – jak zwiedzać ten kraj?

  • 09.08.2018, 09:00
  • Grupa Tipmedia
Transport międzynarodowy Niemcy – jak zwiedzać ten kraj?
Transport międzynarodowy kojarzy się nam z przewozem towarów z punktu A do punktu B. Jednak transport to także przewóz osób. W poniższym tekście sprawdzamy, czym najlepiej jeździć po Niemczech, chcąc zwiedzać ten kraj.

350 tysięcy kilometrów kwadratowych

Niemcy nie należą do największych krajów świata. Zajmują dopiero 64. pozycję pod względem powierzchni, jednak nie oznacza to, że w tym kraju nie ma co zwiedzać. Wręcz przeciwnie – Niemcy to kraj o bogatej kulturze i wielu zabytkach. Północ oblana jest przez Morze Bałtyckie oraz Morze Północne, zaś na południu możemy podziwiać piękno Alp. Właściwie każdy region ma w sobie coś wartego uwagi. Przemysłowe Zagłębie Ruhry, choć z profilu podobne do naszego polskiego Śląska, w niczym go nie przypomina. Dortmund, Gelsenkirchen czy Leverkusen przyciągają głównie fanów piłki nożnej, bo Zagłębie Ruhry to również zagłębie Bundesligi. Z kolei jeżeli chcemy zobaczyć na własne oczy tygiel kulturowy, warto wybrać się do Berlina, który przyciąga ludzi z różnych krajów. Jednocześnie możemy poznać również historię Niemiec i jej najsłynniejsze zabytki. Ceniący spokój i sielski klimat docenią Bawarię i jej urokliwe miasta i miasteczka z Monachium na czele.

Transport międzynarodowy Niemcy – jak zwiedzać?

„Tak wiele do zobaczenia, tak mało czas”, chciałoby się rzec. By zobaczyć całe Niemcy, trzeba by poświęcić na to co najmniej kilka tygodni. A i tak musnęlibyśmy tylko wierzchołek góry lodowej. Jak więc zwiedzać Niemcy z perspektywy Polaka? Jaki transport międzynarodowy wybrać? Możliwości jest wiele. Jeżeli mieszkasz bardziej na zachodzie Polski, najlepszy transport międzynarodowy Niemcy to kolej lub samochód. Z Poznania, Bydgoszczy, Szczecina czy Wrocławia w ciągu dnia kursuje kilka pociągów do Berlina lub innych ważnych miast, co sprawia, że jednodniowa wycieczka pociągiem ma jak najbardziej sens. Jeżeli jednak chcesz nieco pozwiedzać, sprawdź ofertę z biura podróży. Bez problemu znajdziesz ofertę kilkudniowej wycieczki. Natomiast dla osób, które lubią zwiedzać samemu, polecamy przelot samolotem lub podróże samochodem. W tym pierwszym przypadku oszczędzamy czas, ale tracimy pieniądze. W drugim dokładnie odwrotnie. W Niemczech funkcjonuje dobrze rozwinięta sieć autostrad, dzięki którym możemy w ciągu 8-9 godzin pokonać trasę z Monachium do Hamburga. To ważne, ponieważ dzięki nim transport międzynarodowy Niemcy jest szybki i przyjemny dla każdego, kto podróżuje po tym kraju. Zaś miłośnicy latania dostaną się do Niemczech z każdego lotniska w Polsce, a duża liczba połączeń wewnątrzkrajowych sprawi, że szybko trafimy z Berlina do Dortmundu czy w dowolne inne miejsce.

Grupa Tipmedia
Podziel się: