Woda srebrna do twarzy – co musisz wiedzieć o tym preparacie?

  • 23.03.2021, 14:00
  • Grupa Tipmedia
Woda srebrna do twarzy – co musisz wiedzieć o tym preparacie?
Ostatnimi czasy naturalne kosmetyki zdobywają coraz większą popularność. Wszyscy staramy się powrócić do korzeni i usunąć z rutyny chemiczne preparaty. Ale gdzie w takim razie znaleźć równie skuteczną alternatywę dla wcześniej stosowanych produktów? Za kosmetyk na miarę XXI wieku wiele osób uznaje wodę srebrną. Dlaczego?

​Woda srebrna jako naturalna alternatywa dla antybiotyków

Woda srebrna jest uniwersalnym preparatem, który znajduje zastosowanie w wielu sytuacjach. Świetnie sprawdza się chociażby przy oparzeniach, ukąszeniach owadów, otwartych ranach czy zaczerwienieniach. Te dobroczynne właściwości woda srebrna zawdzięcza jonom srebra, które wykazują działanie antybakteryjne i wirusobójcze. Z uwagi na to, że są mniejsze od bakterii i wirusów, wnikają w nie i skutecznie niwelują. To bardzo pomocne zwłaszcza przy kuracji przeciwtrądzikowej. Woda srebrna może znacząco poprawić kondycję skóry i sprawić, że stanie się promienna i nawilżona. Preparat ten często jest lepszym wyborem niż antybiotyk, ponieważ działa tak samo skutecznie, a przy tym jest zdecydowanie łagodniejszy.

​Jak wprowadzić wodę srebrną do codziennej pielęgnacji?

Większość producentów oferuje wodę srebrną w formie mgiełki. Jej włączenie do codziennej pielęgnacji nie będzie niczym trudnym, pod warunkiem, że rozumiemy znaczenie oczyszczania skóry. Niezależnie od tego, jakich kosmetyków używamy, mają one szansę wpłynąć na cerę dopiero wtedy, gdy zostaną zaaplikowane na twarz wolną od makijażu i zanieczyszczeń. W tym celu poleca się wykonanie dokładnego demakijażu, a następnie umycie skóry żelem lub pianką. Raz na jakiś czas warto nałożyć również peeling, tak by złuszczyć martwy naskórek. Dzięki temu woda srebrna wniknie w głąb skóry i faktycznie ją nawilży. O tym, jakich efektów się spodziewać, możesz przeczytać między innymi na stronie https://www.naturamedica.pl/. Pamiętaj, by wybrać wysokiej jakości wodę srebrną, która pochodzi z zaufanego źródła. Stosując taki preparat masz pewność, że jest naprawdę naturalny i pozytywnie wpłynie na stan skóry. Czas więc zainwestować w jakość i zaufać genialnym jonom srebra.

 

Grupa Tipmedia
Materiał zewnętrzny
Podziel się: