Środa, 26.06.2019

Tennessee whiskey i hokej na lodzie, czyli co nas czeka w Tennessee?

  • 02.08.2018, 09:00
  • Grupa Tipmedia
Tennessee whiskey i hokej na lodzie, czyli co nas czeka w Tennessee?
Jak dobrze świat zna przeciętny Polak? By się tego dowiedzieć, najlepiej zajrzeć do odpowiednich badań. Jeżeli ty nie chcesz być kojarzony jako „przeciętny Polak” sam poszukaj wiedzy na różne tematy. Z tego tekstu dowiesz się czym jest Tennessee whiskey oraz na jakim poziomie stoi hokej na lodzie w tym stanie.

Trudna nauka o USA

 

Polska jest podzielona na 16 województw, zaś USA na 50 stanów. Oznacza to, że zgłębienie podstawowej wiedzy o Stanach Zjednoczonych jest co najmniej trzy razy trudniejsze. Stolice każdego województwa potrafimy wymienić bez większych problemów. W przypadku USA sprawa jest mocno skomplikowana, bowiem nie tylko dochodzą 34 miasta więcej, ale nie zawsze największe miasto stanu jest jego stolicą. To oczywiście nie jedyny powód, dla którego nauka o Stanach Zjednoczonych nie należy do najłatwiejszych. USA to czwarte pod względem wielkości państwo na świecie. Zajmuje ono powierzchnię ponad 9 milionów kilometrów kwadratowych, czyli 27 razy większą niż Polska. Zapamiętanie najważniejszych pasm górskich, rzek, jezior czy miast jest więc dość problematyczne. Dlatego zajmiemy się tylko jednym regionem USA – stanem Tennessee.

 

Hokej w Tennessee

 

Jednym z najpopularniejszych sportów w USA jest hokej na lodzie. National Hockey League, czyli NHL zrzesza drużyny ze Stanów oraz Kanady. Założona została w 1917 roku, zaś pierwsze rozgrywki odbyły się rok później. Na przestrzeni lat wiele ekip rywalizowało o mistrzostwo, jednak do Tennessee hokej trafił dopiero pod koniec ubiegłego stulecia. Nashville Predators, czyli klub ze stolicy stanu Tennessee został założony 25 czerwca 1997 roku, jednak rozgrywki ligowe zaczęli dopiero od sezonu 1998/1999. Na pierwszy większy sukces Nashville Predators musieli czekać do sezonu 2003/2004, kiedy to zakwalifikowali się do fazy play-off. „Drapieżniki” nie są zaliczane do najlepszych drużyn w USA, jednak w sezonie 2016/2017 zdobyli Clarence S. Campbell Bowl, czyli puchar dla najlepszej ekipy konferencji zachodniej. W finale rozgrywek o Puchar Stanleya zostali pokonani przez Pittsburgh Penguins.

 

Tennessee whiskey

 

Zdecydowanie lepiej niż w rozgrywkach hokejowych Tennessee radzi sobie w produkcji whiskey. Najbardziej znaną Tennessee whiskey jest, popularny pod każdą szerokością geograficzną, Jack Daniels. Kupić go można zarówno przez internet, np. tu: https://swiat-whisky.sklep.pl/23-tennessee, jak i w sklepach. Marka Jack Daniels przyniosła duży rozgłos stanowi Tennessee, który w naszym kraju nie jest zbyt rozpoznawalny. Chyba, że zaliczasz się do fanów muzyki country. Wtedy z pewnością wiesz czym jest Nashville i dlaczego to miasto nazywane jest „muzycznym miastem”.

 

Grupa Tipmedia
Podziel się: