Dlaczego powinieneś wykupić polisę turystyczną?

  • 25.02.2021, 15:00
  • Grupa Tipmedia
Dlaczego powinieneś wykupić polisę turystyczną?
Wakacje to czas rozrywki i niczym nieskrępowanego lenistwa. Niestety nie zawsze wszystko układa się tak, jak tego sobie życzymy, a niektóre zdarzenia mogą skutecznie wybić z rytmu relaksu. W tym tekście odpowiemy Ci na pytanie, dlaczego powinieneś wykupić polisę turystyczną.

Jak wybrać?

Każda polisa turystyczna jest inna, a zakres ochrony możesz swobodnie negocjować z ubezpieczycielem. Jeśli nie wiesz jak się za to zabrać i co powinno zawierać ubezpieczenie turystyczne, sprawdź: https://www.parkiet.com/Ubezpieczenia/200319972-Ubezpieczenie-turystyczne---jak-wybrac-by-nie-zalowac.html

 

Dlaczego warto się ubezpieczyć?

Poniżej znajdziesz kilka najważniejszych powodów, dla których warto wykupić polisę turystyczną przed wyjazdem. Oczywiście jest ich o wiele więcej, ale skupiliśmy się na tych, które najbardziej pokazują szeroki zakres ochrony, jaką możesz zyskać, nabywając ubezpieczenie turystyczne.

Bo możesz zachorować

Zagraniczne kurorty w większości są oddalone od dużych miast, a to oznacza, że bardzo trudno jest uzyskać w nich pomoc medyczną z publicznych placówek. Najczęściej ośrodki turystyczne dysponują tylko prywatnymi klinikami, co oznacza, że pacjenci muszą sami płacić za usługi. Z ubezpieczeniem nie musisz się o to martwić, ponieważ wszelkie koszty leczenia zostaną uregulowane przez towarzystwo.

Bo możesz spowodować wypadek

Jeśli podczas wakacji spowodujesz wypadek, w którym ucierpią osoby trzecie, to nie będziesz zmuszony sam radzić sobie z finansowymi konsekwencjami. Ubezpieczyciel pokryje koszty leczenia oraz naprawy pojazdów lub uszkodzonych sprzętów. Pomoc jest jednak uwarunkowana tym, że podczas zdarzenia byłeś w 100% trzeźwy.

Bo nigdy nie wiesz, co się wydarzy

Nieszczęśliwe wypadki zdarzają się zawsze i wszędzie. Jeśli na skutek jednego z takich zdarzeń Twój stan zdrowia znacznie się pogorszy, będziesz mógł liczyć na pomoc finansową, którą można przeznaczyć na leczenie lub rehabilitację. W sytuacji, gdy zginiesz, środki zostaną przekazane rodzinie lub osobom, które za życia do tego upoważniłeś.

Bo złodzieje nie tracą czujności

Wakacyjne zamieszanie na lotnisku to codzienność. Musisz być jednak świadomy tego, że złodzieje bacznie Cię obserwują i tylko czekają na sposobność, by przywłaszczyć sobie Twoje walizki. Gdy padniesz ofiarą kradzieży lub zgubisz bagaż, towarzystwo ubezpieczeniowe wypłaci Ci środki na zakup niezbędnych rzeczy. Pamiętaj jednak, że pomoc jest uwarunkowana przedstawieniem rachunków za nabyte przedmioty. W innym wypadku odszkodowanie nie zostanie wypłacone.

Grupa Tipmedia
Materiał Partnera
Podziel się: