Dlaczego warto skorzystać ze stażu?

  • 08.09.2020, 13:00
  • Grupa Tipmedia
Dlaczego warto skorzystać ze stażu?
Nie zawsze łatwo jest zdecydować o wyborze ścieżki kariery. Dotyczy to szczególnie młodych osób tych, które dopiero wkraczają na rynek pracy i bardzo trudno im podjąć decyzję, jaka praca będzie dla nich satysfakcjonująca. Dobrym rozwiązaniem może być staż.

Czym jest staż?

Staż to forma nauki zawodu, przyuczenia do podjęcia pracy. Pracodawca zawiera umowę z określonym urzędem pracy, którego rolą jest zamieszczenie oferty pracy dopasowanej do jego potrzeb i wyszukanie kandydatów zainteresowanych podjęciem się tego typu zajęcia. Pierwsza praca jest zwykle bardzo stresująca, nie znamy odpowiedzi na setki pytań i nie wiemy, jak się zachować. Współpracownicy nie zawsze bywają wyrozumiali i niechętnie wybaczają błędy, tym osobom, które otrzymują takie samo wynagrodzenie, jak oni, chociaż praca wykonywana jest nie zawsze tak samo dobrze. Na stażu zarabiamy zdecydowanie mniej, nie jest to zwykła pensja, a po prostu forma stypendium, wypłacanego przez urząd pracy. W takiej sytuacji i pracodawca i koledzy, zwykle stają się chętni do udzielania porad i pomocy. Stażysta objęty jest także pewną formą opieki. Do umowy wpisywana jest osoba, która jest przedstawicielem pracodawcy i zobowiązana jest do nadzorowania pracy stażysty. Jeśli tylko wybór jest trafny, zyskujemy mentora, który wprowadzi nas w zakres obowiązków zawodowych.

Staż zagraniczny

Bardzo ciekawym rozwiązaniem, szczególnie dla osób młodych i bez zobowiązań rodzinnych jest staż zagraniczny. Nie tylko poznajesz inną kulturę i szlifujesz język obcy, ale też możesz aplikować na prestiżowe ogłoszenia na Pracuj.pl, u bardziej wymagających pracodawców, którzy współpracują z kontrahentami z całego świata. Nie da się ukryć, że to doskonała lekcja samodzielności i radzenia sobie w każdej sytuacji, nie tylko zawodowej, ale też po prostu życiowej. To także przygoda, w trakcie której poznasz nową kulturę i środowisko. Pamiętaj, że kontakty towarzyskie zyskane w trakcie stażu mogą dawać doskonałe efekty przez wiele lat i znacząco ułatwić rozwój kariery.

Grupa Tipmedia
--- Artykuł sponsorowany ---
Podziel się: