Agregaty prądotwórcze – własne zasilanie w każdej sytuacji

  • 31.07.2020, 14:00
  • Grupa Tipmedia
Agregaty prądotwórcze – własne zasilanie w każdej sytuacji
Gdy potrzebujemy prądu, zwykle rozglądamy się za gniazdkiem elektrycznym. W większości miejsc je znajdziemy – niezależnie od tego, czy znajdujemy się w centrum miasta, czy w schronisku górskim. Istnieją jednak miejsca niepodłączone do sieci energetycznej – na przykład działki, na których właśnie trwa budowa. Wtedy konieczne jest znalezienie innego źródła prądu – takiego jak agregat.

Gdzie można wykorzystać agregaty prądotwórcze?

Możliwości agregatów prądotwórczych są właściwie nieograniczone – w zależności od modelu można zasilić urządzenia w przyczepie kempingowej lub cały budynek, na przykład szpital. Oczywiście trzeba wziąć pod uwagę realne zapotrzebowanie – tani agregat o mocy rzędu kilkunastu kilowatów zasili co najwyżej niewielką imprezę firmową, z kolei potężne urządzenia są bardzo kosztowne. Należy też pamiętać, że zasilanie za pomocą agregatu jest dość drogie, dlatego jeżeli jest możliwość podłączenia się do sieci elektrycznej, to warto z niej skorzystać.

Najczęstsze zastosowania agregatów prądotwórczych to zasilanie imprez plenerowych, placów budowy, a także jako elementy zasilania awaryjnego.

Jak dobrać agregat do swoich potrzeb?

Najważniejsze jest określenie, czy będziemy używać agregatu w jednym miejscu, czy będziemy go często przenosić lub wozić. W internecie można znaleźć mnóstwo urządzeń zarówno stacjonarnych, jak i przenośnych – na przykład na stronie https://agregaty.com.pl/.

Oprócz tego warto obliczyć moc, jakiej potrzebujemy. Najprościej jest zsumować moc, jakiej wymagałyby wszystkie posiadane przez nas urządzenie podłączone jednocześnie i dodać bezpieczny margines – około 20 procent. Pozwoli to na bezpieczne użytkowanie agregatu. Warto pamiętać, że podawana w parametrach moc agregatów to maksymalne obciążenie. Żadne urządzenie nie powinno zbyt długo być w pełni obciążone. Producenci zwykle zalecają, by ewentualne użytkowanie agregatów obciążonych w 100% trwało nie dłużej, niż godzinę.

Jeżeli nie mamy pewności, jaki agregat sprawdzi się w naszym domu lub firmie, warto skonsultować się ze sprzedawcą – na pewno pomoże w doborze optymalnego rozwiązania.

Grupa Tipmedia
Materiał zewnętrzny
Podziel się: