Opieka domowa dla osób starszych – jak może pomóc seniorom?

  • 30.07.2020, 12:00
  • Grupa Tipmedia
Opieka domowa dla osób starszych – jak może pomóc seniorom?
Opieka domowa to bardzo dobra opcja szczególnie dla tych seniorów, którzy chcą monitorować swój stan zdrowia bez wychodzenia z domu. Jednak przed skorzystaniem z tego typu wsparcia warto dowiedzieć się więcej na jego temat. Ten artykuł ma na celu omówienie między innymi tego, ile kosztuje i jak działa opieka domowa dla osób starszych.

Opieka domowa dla osób starszych – jak działa?

Z wiekiem coraz trudniej dbać o dobre zdrowie. Pojawiające się dolegliwości warto sprawdzić, ale kolejki do lekarzy specjalistów są tak długie, że wiele osób całkiem rezygnuje z odwiedzania przychodni. Nawet jeśli uda się znaleźć dogodny termin, to słaby stan zdrowia może uniemożliwić udanie się na wizytę, a bliscy nie zawsze mają czas, by zawieźć krewnego do lekarza. W takiej sytuacji najlepszym rozwiązaniem będzie skorzystanie z usługi zapewniającej domową opiekę medyczną dla osób starszych. Zazwyczaj polega ona na regularnych wizytach lekarza lub pielęgniarki w domu pacjenta. Czasami zakłada nawet całodobową opiekę i pomoc w codziennych czynnościach. Wszystko zależy od wybranej opcji.

Opieka domowa dla osób starszych – gdzie szukać pomocy?

Skorzystanie z domowej opieki dla osób starszych wymaga sporego budżetu, który pozwoli na opłacenie lekarza czy opiekunki. Problematyczne są zwłaszcza weekendy, kiedy to trudno znaleźć kogoś, kto w przystępnej cenie sprawdzi stan pacjenta i zaleci zastosowanie konkretnych lekarstw. Tego typu wsparcie może kosztować nawet kilka tysięcy miesięcznie, co przy niższej emeryturze jest niemożliwe do opłacenia. Czy to oznacza, że tylko najbogatsi mogą pozwolić sobie na korzystanie z domowej opieki dla osób starszych? Okazuje się, że poza firmami oferującymi usługi pielęgniarskie, istnieją jeszcze organizacje i stowarzyszenia pozwalające na otrzymanie pomocy całkowicie bezpłatnie. O jednym z takich stowarzyszeń można przeczytać na stronie https://rehabilitacjaopole.pl/projekt-zdrowotny-dla-osob-starszych/. Zazwyczaj w ofercie są darmowe wizyty pielęgniarskie, wizyty lekarskie i rehabilitacja.

 

Grupa Tipmedia
--- Artykuł sponsorowany ---
Podziel się: