Lampy Nowodvorski – jak zaplanować oświetlenie w swoim domu?

  • 29.07.2020, 14:00
  • Grupa Tipmedia
Lampy Nowodvorski – jak zaplanować oświetlenie w swoim domu?
Unikalny styl i klimat wnętrz to nie tylko zasługa odpowiednio dobranych mebli, paneli, czy koloru ścian. Ogromna w tym bowiem zasługa właściwie dobranego oświetlenia. O czym więc musimy pamiętać podczas aranżacji pokoju?

Lampy do sypialni – jakie opcje mamy do wyboru?

Każde pomieszczenie w domu pełni określone funkcje. Sypialnia jest miejscem szczególnym, gdyż to tu codziennie relaksujemy się i regenerujemy. Pomieszczenie to musi więc wyróżniać się kameralnością, przytulnością oraz nastrojowością. Cel ten osiągniemy dzięki odpowiedniemu ustawieniu światła. W sypialni warto połączyć światło główne z miejscowym. Lampa sufitowa rozświetli całe pomieszczenie, ale to drugie źródło światła zadba o nastrojowy klimat. W tym celu warto postawić na lampę nocną lub podłogową. Ciepłe żółte światło nie będzie nas tak raziło, gdy przebudzimy się w nocy. Ciekawe będzie także doświetlenie łóżka za pomocą kolorowych ledowych lampek. Na rynku znajdziemy rozwiązania, które są przeznaczone do montażu nad i pod łózko. Dzięki takim nowinkom Twoja sypialnia będzie bardzo klimatyczna i funkcjonalna. Pomóc w tym mogą również kinkiety lub lampy z kloszami z mlecznego szkła czy jasnej tkaniny.

Jakie lampy wybieramy do kuchni?

Nieco inaczej sytuacja wygląda w przypadku kuchni. Tu powinniśmy zadbać o to, by każda ze stref aktywności była odpowiednio doświetlona. Kuchnia przez wielu uważana jest za serce domu. Spędzamy w niej wiele czasu, przygotowując posiłki i spożywając je. W przypadku tego pomieszczenia warto postawić na oprawy halogenowe jako główne źródło światła. Wiele z nich ma możliwość ręcznego ustawienia kierunku padania światła. Takie oprawy mogą mieć od trzech do pięciu źródeł światła, co jest niezwykle praktycznym rozwiązaniem. W kuchni sprawdzą się także plafony. Wszystko zależy od tego, w jakim stylu chcemy zaaranżować naszą kuchnię. Dobrym pomysłem będzie także montaż ledowych listw oświetleniowych pod zawieszonymi szafkami w celu doświetlenia blatu. W ten sposób nigdy nie będziemy narzekać na problemy z oświetleniem.

Lampy Nowodvorski – gdzie sprawdzą się tego rodzaju produkty?

W odpowiednim zaplanowaniu światła pomagają sami producenci. Ich oferty są bardzo szerokie, dzięki czemu każdy może znaleźć coś dla siebie. Dotyczy to także pokoju dziecięcego. Miejsce to jest wyjątkowe. Potrzeby dziecka ulegają w końcu dynamicznym przemianom wraz z wiekiem. Istotna jest także wielofunkcyjność tego pokoju. Służy on chociażby do zabawy, nauki, czy spania. Dlatego nie jest wskazane planowanie wyłącznie jednego źródła światła. W ciągu pierwszych miesięcy życia naszego dziecka powinniśmy zadbać o rozproszone światło, które nie będzie go raziło w oczy. Wybierzmy taką barwę i natężenie, by pokoju było ciepło i przytulnie. Dobrym rozwiązaniem będą lampy wiszące Nowodvorski. Znajdziesz je chociażby pod tym linkiem https://lampy-kinkiety-oswietlenie.dom.pl/20_nowodvorski. Rozwiązanie to jest niezwykle uniwersalne, dzięki czemu dopasujemy je do każdego stylu aranżacji wnętrz. Pamiętajmy, by barwa emitowanego przez lampę światła była jak najbardziej zbliżona do naturalnego. Niektóre lampy umożliwiają także użytkownikowi przyciemnianie i rozjaśnianie lampy, co jest niezwykle praktycznym rozwiązaniem. Lampy Nowodvorski to produkty trwałe i nowoczesne. Niebywały design sprawdzi się zarówno w pokoju dla noworodka, jak i nastolatka. Zakup dobrej lampy jest więc inwestycją na lata. Myślmy więc przyszłościowo i sięgajmy po te rozwiązania, które zapenią pomieszczeniu funkcjonalność. Dzięki temu nie będziemy żałowali swoich decyzji.

Grupa Tipmedia
--- Artykuł sponsorowany ---
Podziel się: