Hybrydy – co wyróżnia tą popularną formę stylizacji paznokci?

  • 24.07.2020, 13:00
  • Grupa Tipmedia
Hybrydy – co wyróżnia tą popularną formę stylizacji paznokci?
Dłonie to wizytówka każdego człowieka. Odgrywają one istotną rolę przy pierwszym spotkaniu. Właśnie dlatego tak wiele osób stara się sprawić, by wyglądały one nienagannie. W związku z tym jednym z najczęściej wykonywanych zabiegów w salonie kosmetycznym jest manicure.

Manicure hybrydowy – co go odróżnia od klasycznego?

Wybierając się do salonu kosmetycznego na manicure warto zapoznać się z podstawowymi cechami każdego rodzaju stylizacji. Najczęściej w ofercie znajdziemy manicure klasyczny, hybrydowy, tytanowy, a także żelowy i akrylowy. Nie ma jednak wątpliwości, że to klasyczny i hybrydowy cieszą się w ostatnim czasie największą popularnością. Warto więc dowiedzieć się co je od siebie odróżnia. Na początek rzecz najistotniejsza, mianowicie trwałość stylizacji. Manicure klasyczny utrzymuje się na paznokciach maksimum pięć dni. Z kolei hybryda wytrzyma nawet trzy tygodnie. Jeśli chodzi o sposób nakładania to nie ma specjalnej różnicy, poza tym, że lakier hybrydowy jest bardziej „elastyczny”. Mowa tu o tym, że błędy przy malowaniu można dość łatwo zniwelować. Kolejną różnicą jest stosowanie lampy UV/Led przy hybrydzie. Każdą nałożoną na paznokieć warstwę, czy to bazę, kolor czy też top wykańczający należy utwardzić. Czas, kiedy paznokcie muszą znajdować się w lampie to około 120 sekund. Cały proces nakładania manicure wraz ze zdejmowaniem poprzedniego wynosi około godziny. Manicure klasyczny nakłada się szybciej, jednak nie można od razu po jego aplikacji przejść do wykonywania codziennych obowiązków jak w przypadku hybryd. Istnieje bowiem ogromne prawdopodobieństwo uszkodzenia stylizacji.

Manicure hybrydowy – dlaczego warto?

Wymieniając cechy charakterystyczne manicure hybrydowego wymienia się tak naprawdę jego największe zalety. Mowa tu oczywiście o trwałości stylizacji, a także stosunkowo łatwej aplikacji. Hybrydę można nałożyć w profesjonalnym salonie kosmetycznym np. https://nowacka.com.pl/nasze-zabiegi/dlonie-i-stopy/pielegnacja-dloni lub samodzielnie w domu. Ta pierwsza opcja będzie trochę kosztować średnio od 50 do 100zł za pojedynczą wizytę. Jednak zakup odpowiedniego sprzętu również kosztuje, więc w domu, nie zawsze znaczy taniej. Dodatkowo jeśli ktoś decyduje się na wykonanie manicure to musi liczyć się z tym, że będzie to robił dłużej i nie tak dokładnie jak profesjonalistka.

Grupa Tipmedia
--- Artykuł sponsorowany ---
Podziel się: