Kurs pierwszej pomocy – czego się na nim nauczymy?

  • 24.07.2020, 13:00
  • Grupa Tipmedia
Kurs pierwszej pomocy – czego się na nim nauczymy?
Zdobywanie nowych kwalifikacji zawsze przynosi korzyści. Warto uczyć się szczególnie tych rzeczy, które mogą przynieść największą korzyść nam lub innych. Do takich umiejętności zalicza się na przykład pierwsza pomoc. Kurs, na którym się jej nauczymy, trwa zwykle jeden lub dwa dni, a jeśli jest dobrze poprowadzony – nabyta wiedza zostanie na długo.

Jak wygląda kurs pierwszej pomocy?

Umiejętność udzielania pomocy przedmedycznej polega przede wszystkim na praktyce, dlatego zapisując się na kurs pierwszej pomocy należy oczekiwać przede wszystkim dużej ilości ćwiczeń i symulacji. Teoretyczne kursy są krótsze, ale często niewiele po nich pamiętamy. O wiele łatwiej się nauczyć czynności przećwiczonych na manekinie.

Zagadnień teoretycznych oczywiście nie da się całkiem uniknąć, ale powinny stanowić stosunkowo małą część kursu pierwszej pomocy. Najlepiej, gdy po krótkiej dawce „suchej” teorii uczestnicy mogą przystąpić do przećwiczenia jej w praktyce.

Gdzie można zrobić kurs pierwszej pomocy?

Większość osób miała do czynienia ze szkoleniem z pierwszej pomocy w szkole średniej czy podczas nauki do prawa jazdy. Najczęściej jednak są to krótkie kursy, często bez części praktycznej. Biorąc pod uwagę, że zgodnie z polskim prawem istnieje obowiązek udzielenia pierwszej pomocy, warto wiedzieć, jak to zrobić. Można się tego nauczyć na wielu kursach i szkoleniach. Niektóre z nich można znaleźć np. na stronie https://www.transmedyk.pl/kurs-pierwszej-pomocy/.

Kursy pierwszej pomocy bywają także organizowane przez instytucje i firmy. Niektóre uczelnie finansują takie szkolenia dla studentów. Wielu pracodawców także uznaje, że warto zorganizować kurs pierwszej pomocy dla swoich pracowników.

Przeglądając ofertę kursów pierwszej pomocy warto sprawdzić, jak wygląda program szkolenia. Dobrze też poszukać informacji o firmie organizującej kurs. Najlepiej, gdy udziela jasnych informacji o tym, jaki sprzęt będzie wykorzystany i czy posiada wystarczającą ilość pomocy szkoleniowych dla wszystkich uczestników.

Grupa Tipmedia
--- Artykuł sponsorowany ---
Podziel się: