Jak kupić pantofle, które zapewnią komfort na lata?

  • 22.07.2020, 14:00
  • Grupa Tipmedia
Jak kupić pantofle, które zapewnią komfort na lata?
Dobrze dobrane pantofle to obok wygodnego dresu czy miękkiego fotela podstawa udanego domowego wypoczynku. Ważne jest, by dobrać je do swoich preferencji i warunków panujących w mieszkaniu. Wiele osób ma przynajmniej dwie pary – cieplejsze na zimę i bardziej przewiewne, lepiej sprawdzające się podczas upałów. Na co warto zwracać uwagę przy zakupie pantofli?

Pantofle idealne na upały

Podczas gorących, letnich dni najlepiej sprawdzą się lekkie pantofle skórzane lub bawełniane, zapewniające jak największy przewiew. Warto unikać tanich, gumowych klapek, ponieważ mogą powodować nieprzyjemne odparzenia – lepiej postawić na naturalne materiały i ewentualnie gumową podeszwę. Rodzaj podeszwy najlepiej dobierać do rodzaju podłogi – jeżeli w mieszkaniu wszędzie mamy dywany czy wykładziny, to wystarczy cienka podeszwa. Z kolei na twardych kafelkach czy kamiennej podłodze lepiej sprawdzi się gumowa, dobrze amortyzująca i przy tym antypoślizgowa.

Pantofle na zimowe chłody

Na chłodniejsze dni dobrze sprawdzą się ocieplane pantofle, na przykład wykonane z wełny, filcu czy ocieplane futerkiem. Wiele osób decyduje się na wysokie pantofle, nawet powyżej kostki – takie kapcie są szczególnie przydatne, gdy mimo włączonego ogrzewania czujemy chłód od podłogi.

Zarówno letnie, jak i zimowe pantofle można kupić w wielu miejscach. Najlepiej jednak przeglądać przede wszystkim ofertę sklepów specjalizujących się w pantoflach i butach zdrowotnych, takich jak https://pantofelek-sklep.pl/pl/pantofle. Warto też zadać sobie pytanie, ilu par pantofli potrzebujemy?

Jeżeli w domu czy mieszkaniu mamy stałą temperaturę zarówno latem, jak i zimą, to wystarczy jedna para lekkich, przewiewnych, ale przede wszystkim – wygodnych pantofli. Jeśli jednak latem w domu jest gorąco, a zimą zbyt chłodno, to warto wziąć pod uwagę dwie pary dopasowanych do sezonów pantofli. Zgodnie z wcześniejszą radą, warto tez zwracać uwagę na materiał, z jakiego wykonana jest podeszwa i wkładka. Wnętrze powinno zapewniać wentylację, by uniknąć odparzeń, za to sama podeszwa powinna być dopasowana do podłoża.

Grupa Tipmedia
--- Artykuł sponsorowany ---
Podziel się: