Jaki jest skuteczny sposób na kuny?

  • 15.07.2020, 15:00
  • Grupa Tipmedia
Jaki jest skuteczny sposób na kuny?
Buszująca na strychu kuna potrafi być uciążliwym lokatorem. Nocne tupanie samo w sobie bywa uciążliwe, ale najgorsze są zniszczenia, jakie potrafi spowodować to niewielkie zwierzątko. Zniszczona termoizolacja, pogryzione kable i unieruchomiony samochód skłaniają wiele osób do wypowiedzenia kunom regularnej wojny. Można jednak pozbyć się kun w humanitarny, a przy tym skuteczny sposób.

Jak się pozbyć kuny na zawsze?

Należy pamiętać, że kuny, choć uciążliwe, są pod ochroną – samo to powinno skłonić nas do poszukiwania możliwie nieszkodliwych sposobów pozbycia się tego szkodnika. Warto zacząć od sprawdzenia, którędy zwierzęta dostają się do domu i zastosowania różnego rodzaju odstraszaczy – trzeba jednak zadbać, by nie były szkodliwe dla zwierząt domowych. Zdarza się, że już to przynosi pożądane rezultaty. Jeżeli jednak dalej zauważamy obecność kun, to warto pomyśleć o ich wyłapaniu z pomocą pułapek żywołownych i wywiezieniu do lasu – najważniejsze, to by było to z dala nie tylko od naszego domu, ale ogólnie od ludzkich siedzib. W końcu raczej nie chcemy „nasłać” kun na inne osoby. Otwory, które umożliwiają dostanie się kun do domu powinny być uszczelnione lub zabezpieczone kratką, jeżeli są konieczne do odpowiedniej wentylacji.

Skuteczny sposób na kuny

Powyżej opisany sposób na kuny jest skuteczny, ale wymaga poświęcenia sporej ilości pracy i czasu. Nie każdy może sobie na to pozwolić. Dlatego często przy wymianie izolacji możemy zlecić ekipie także wypłoszenie kun i naprawienie wyrządzonych przez nie szkód. Pracownicy firm takich jak opisana na stronie https://stropodachy.com.pl/jak-pozbyc-sie-kuny/ znają sprawdzone sposoby na kuny, dzięki którym będziemy mieli od nich spokój na długo.

Warto wiedzieć, że kuny są w stanie zniszczyć izolację, jeżeli zauważą możliwość wejścia do budynku. Dlatego przydaje się szczegółowa inspekcja domu i zabezpieczenie wszystkich miejsc, które mogłyby służyć im jako wejście. Najlepiej użyć do tego solidnych materiałów, ponieważ przez samą izolację czy drewno mogą się w miarę łatwo przedostać.

Grupa Tipmedia
Materiał partnera
Podziel się: