Komendant powiatowy podziękował 9-latce za obywatelską postawę

  • 05.08.2022, 18:53
  • redakcja
Komendant powiatowy podziękował 9-latce za obywatelską postawę KPP Sztum

Podziel się:

Oceń:

Komendant Powiatowy Policji w Sztumie insp. Robert Sarpalius podziękował 9 - letniej mieszkance Dzierzgonia za godną naśladowania postawę i współpracę, dzięki której policjanci mogli skutecznie zareagować i odzyskali przywłaszczony telefon.

„Znieczulica” - pojęcie tak często pojawiające się w naszej codziennej ocenie relacji między ludźmi. Nie widziałem, nie słyszałem, nie chciałem się wtrącać, bałem się odwetu, nie chciałem sobie robić problemu - to wymówki, jakich najczęściej używamy, aby usprawiedliwić swoją bezczynność w konfrontacji z sytuacją, gdy krzywdzona jest inna osoba.

Czasami też powód swojej bierności tłumaczymy tym, że przecież inni też mogli zareagować, też mogli coś zrobić, też mogli pomóc. O tym, że można inaczej, że mimo własnych lęków i wątpliwości można pomóc drugiej osobie, swoją postawą przykład dała 9-letnia mieszkanka Dzierzgonia.

W lipcu na jednej z ulic w Dzierzgoniu dziewczynka zauważyła roztrzęsiona kobietę, która nie mogła znaleźć swojego telefonu komórkowego. Dziewczynka, widząc co się dzieje, podeszła do kobiety, wykazując tym chęć udzielenia pomocy. 9-latka skontaktował się ze swoją ciocią, która na co dzień pracuje w referacie ruchu drogowego i informując ją o całym zajściu. Dzięki tym informacjom oraz szybkiej i skutecznej współpracy z jego autorką, dzierzgońscy policjanci odzyskali przywłaszczony przez mieszkańca Dzierzgonia telefon komórkowy.

 

Właśnie za taką postawę, odwagę i empatię jaką wykazała się 9-latka, 4 sierpnia insp. Robert Sarpalius, Komendant Powiatowy Policji w Sztumie, podziękował jej za wzorową postawę. Jednocześnie podkreślił, że jej zachowanie stanowić powinno wzór, szczególnie dla młodych ludzi, którzy w swoim życiu będą musieli się mierzyć z różnymi sytuacjami i wyzwaniami. Pan Komendant zaznaczał, że nie możemy stać z boku i biernie się przyglądać jak innym dzieje się krzywda i bez względu na okoliczności warto być człowiekiem i warto wyciągnąć pomocną dłoń, na tyle, na ile potrafimy.

Dziewczynka zdradziła nam, że w przyszłości chciałaby zostać policjantką. Nie wahając się tak zareagować, na pewno będzie ona dobrym kandydatem.

 

KPP Sztum

_redakcja

Zdjęcia (3)


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu malbork.pl z siedzibą w Tczewie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe