Prowadził wbrew sądowemu zakazowi. Jechał skuterem odurzony narkotykami

  • 22.06.2022, 15:10
  • Źródło: KWP Gdańsk
Prowadził wbrew sądowemu zakazowi. Jechał skuterem odurzony narkotykami KWP Gdańsk

Podziel się:

Oceń:

Sztumscy policjanci zatrzymali do kontroli drogowej , 22-letniego mieszkańca powiatu, który prowadził motorower pod wpływem narkotyków. Mężczyzna był uprzednio skazany za jazdę pod wpływem alkoholu oraz narkotyków i teraz może mu grozić kara pozbawienia wolności. Ponadto kierowca skutera ma sądowy zakaz obowiązujący  dożywotnio.

Policjanci sztumskiej drogówki zauważyli jak skuter jedzie całą szerokością drogi. Mundurowi  zatrzymali kierowcę hondy do kontroli drogowej. Dziwne zachowanie kierującego wzbudziło podejrzenie u mundurowych, że może być pod działaniem narkotyków. Ich przypuszczenia się potwierdziły.  Podczas interwencji okazało się również, że mężczyzna ma dożywotni sądowy zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych. Mundurowi u mężczyzny znaleźli amfetaminę.

Teraz mieszkaniec powiatu będzie musiał się liczyć z poważnymi konsekwencjami. Zgodnie z  art. 178a § 4 kodeksu karnego mężczyźnie grozi od 3 miesięcy do 5 lat pozbawienia wolności  i co najmniej 10 tysięcy świadczenia pieniężnego na rzecz ofiar wypadku i pomocy postpenitencjarnej.

Sztumska policja przypomina, że nietrzeźwi kierowcy stanowią poważne zagrożenie na drodze. Eliminowanie pijanych kierowców z dróg, jest priorytetem Policji. Bardzo ważne jest również współdziałanie policjantów i społeczeństwa. Dlatego reagujmy, jeśli widzimy pijanego kierowcę! Nie pozwólmy mu kontynuować dalszej jazdy. O takim fakcie możesz powiadomić najbliższą jednostkę policji - również  anonimowo, dzwoniąc pod nr 997 lub 112.

Pamiętaj!  policjanci sprawdzą każdy taki sygnał! Dzięki takiemu zachowaniu możemy uchronić przed nieszczęściem tych uczestników ruchu drogowego, którzy  mogliby być  na nie narażeni.  Zadbajmy o bezpieczeństwo swoje i innych.

Źródło: KWP Gdańsk

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu malbork.pl z siedzibą w Tczewie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe