Od najbliższego piątku Kina Helios nie będzie już w Tczewie. Sieć rezygnuje z Tczewa!

  • 15.06.2022, 19:30
  • redakcja
Od najbliższego piątku Kina Helios nie będzie już w Tczewie. Sieć rezygnuje… Tczew Helios

Podziel się:

Oceń:

Na stronie tczewskiego oddziału Kina Helios pojawił się przykry komunikat, że od 17 czerwca sieć nie będzie już prowadziła działalności w Tczewie. Z komunikatu wynika, że Helios całkowicie wycofuje się z Tczewa.

Jak czytamy w komunikacie, który wyświetla się zaraz po wejściu na stronę tczewskiej filii kina: (...) 17 czerwca kino Helios w Tczewie będzie zamknięte w związku z wypowiedzeniem umowy najmu przez właściciela Galerii Kociewskiej osoby, które zakupiły bilety na seanse wyświetlane od 17 czerwca bieżącego roku proszone są o kontakt w sprawie ich zwrotu pod adresem e-mailowym: [email protected]

Wiemy, że w Tczewie i okolicach jest wielu miłośników filmowych wrażeń - to z myślą o Was otwieraliśmy nasze kino i dołożyliśmy wszelkich starań, by działało ono jak najdłużej. Dziękujemy, że byliście z nami i serdecznie Was zapraszamy do pozostałych i naszej sieci.

Z pozdrowieniami zespół sieci kin Helios”.

Kino Helios obchodziłoby w tym roku 10-lecie działalności w Tczewie. Niewątpliwie komunikat Heliosa będzie ciosem dla wszystkich miłośników kina z Tczewa i okolic, którzy teraz będą zmuszeni do odwiedzin kin w innych miejscowościach jak Starogard Gdański czy Gdańsk. W Malborku, który jest najbliżej także nie ma kina. Gdy upadło stare Kino Wisła Gazeta Tczewska przez wiele miesięcy prowadziła akcję, zwracającą uwagę na problem braku kina w Tczewie. Były sondy z mieszkańcami, wypytywanie prezesów i ówczesnych dyrektorów m.in. Multikina i Silver Screen,którzy wówczas rozważali możliwość zainwestowania w Tczewie.

Niestety lakoniczny komunikat niewiele wyjaśnia w kwestii sal i sprzętu Heliosa w Tczewie. Nieoficjalnie dowiedzieliśmy się, że jest bardzo mało prawdopodobne, by doszło do sprzedaży sal kinowych i sprzętu innej sieci kin. Jest to jednak, jak na razie nie potwierdzona informacja.

Dodajmy, że Helios w Tczewie dysponuje 4 salami kinowymi, z których największa oferowała 297 miejsc. Niestety wygląda na to, że przez wiele najbliższych miesięcy (miejmy nadzieję, że nie lat) mieszkańcy Tczewa i okolic nie będą mogli oglądać filmów w swoim mieście.

 

(tomm)

 

_redakcja

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu malbork.pl z siedzibą w Tczewie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe