Policjanci z drogówki w miniony weekend skontrolowali prawie 300 kierujących

  • 07.06.2022, 10:10
  • Źródło: KPP Malbork
Policjanci z drogówki w miniony weekend skontrolowali prawie 300 kierujących Policja Zdjęcie poglądowe

Podziel się:

Oceń:

W miniony weekend policjanci z malborskiej drogówki prowadzili działania prewencyjno-kontrolne pn. „Trzeźwość”. Akcja miała na celu wyeliminowanie z ruchu kierowców jeżdżących pod wpływem alkoholu lub środków odurzających. Funkcjonariusze skontrolowali prawie 300 kierujących. W efekcie policyjnych działań było zatrzymanie kierowcy, który mimo posiadanego zakazu prowadzenia pojazdów, kierował samochodem osobowym Nissan mając ponad 0,5 promila alkoholu w wydychanym powietrzu i posiadał przy sobie marihuanę oraz 2 nietrzeźwych rowerzystów.

W miniony weekend policjanci z malborskiej komendy prowadzili akcję pod nazwą "TRZEŹWOŚĆ". Działania mundurowych ukierunkowane były na przeprowadzenie kontroli maksymalnej ilości kierowców i wyeliminowanie z ruchu tych, którzy kierują pojazdem pod wpływem alkoholu lub środków odurzających oraz zmniejszenie liczby zdarzeń drogowych. Funkcjonariusze skontrolowali prawie 300 pojazdów. Podczas tych kontroli funkcjonariusze zatrzymali jednego nietrzeźwego kierowcę osobówki oraz 2 rowerzystów, których wyniki badania stanu trzeźwości kolejno wykazały ponad 1,5 i prawie 2,5 promila alkoholu w wydychanym powietrzu.

Kierowca Nissana został zatrzymany do kontroli drogowej w piątkowy wieczór w Krzyżanowie. Badanie alkomatem wykazało, że 32-latek miał ponad 0,5 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Kiedy policjanci chcieli zatrzymać mężczyźnie prawo jazdy okazało się, że go nie posiada ponieważ ciąży na nim sądowy zakaz prowadzenia pojazdów. Po przeszukaniu 32-latka i jego auta mundurowi znaleźli w jego ubraniu zawiniątko z suszem. Badanie zabezpieczonych środków wykazało, że to marihuana. Mężczyzna został zatrzymany i przewieziony do policyjnego aresztu. Zatrzymanemu pobrano również krew do badań, żeby ustalić, czy nie prowadził również pod wpływem środków odurzających. 32-latek przed sądem będzie odpowiada za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości, złamanie zakazu prowadzenia pojazdów oraz posiadanie narkotyków. Za popełnione przestępstwa grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności.

 

Źródło: KPP Malbork

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu malbork.pl z siedzibą w Tczewie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe