Policjanci ujęli na gorącym uczynku złodzieja złomu

  • 07.06.2022, 09:51
  • Źródło: KPP Malbork
Policjanci ujęli na gorącym uczynku złodzieja złomu Policja

Podziel się:

Oceń:

Policjanci z malborskiej komendy ujęli na gorącym uczynku 19-latka, który dwukołowym wózkiem przewoził swoje łupy pochodzące z kradzieży z jednej z posesji na terenie miasta. 19-latek przez kilka dni „wyczyścił” pomieszczenie gospodarcze z metalowych przedmiotów o łącznej wartości prawie 800 złotych. Wózek, którym przewoził skradzione rzeczy na złomowiec również pochodził z kradzieży. Mężczyzna został zatrzymany i usłyszał zarzuty kradzieży, a zabezpieczone przedmioty powróciły do prawowitych właścicieli. Za dokonanie kradzieży grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

W ubiegły czwartek malborscy policjanci zostali powiadomieni przez właścicielkę posesji na terenie miasta, że zauważyła na ulicy młodego mężczyznę prowadzącego dwukołowy wózek, na którym znajdowały się metalowe elementy. Wśród przewożonych przedmiotów kobieta dostrzegła rzeczy, które kilka dni wcześniej zostały jej skradzione z posesji. Natychmiast w ten rejon udał się patrol i funkcjonariusze rozpoczęli penetrację terenu. Na jednej z ulic, niedaleko skupu złomu, mundurowi zauważyli mężczyznę z wózkiem, odpowiadającemu rysopisowi ze zgłoszenia pokrzywdzonej. W przewożonych przez 19-latka przedmiotach znajdowały się elementy metalowe zgodne z opisem właścicielki okradzionej posesji. Mężczyzna przyznał, że złom, który przewoził pochodził z kradzieży. Funkcjonariusze zatrzymali 19-latka, a skradzione przedmioty oddali właścicielce. Jak ustalili policjanci, zatrzymany przez kilka dni, wykorzystując nieobecność właścicieli,  „odwiedzał” posesję i z niezabezpieczonego pomieszczenia gospodarczego wynosił przedłużacze i składowane tam drobne metalowe i aluminiowe elementy gospodarstwa domowego o łącznej wartości prawie 800 złotych. W trakcie czynności okazało się, że 19-latek ukradł też wózek, żeby przewieźć swoje łupy na złom. W piątek śledczy przedstawili 19-latkowi zarzuty kradzieży. Za to przestępstwo grozi mu do 5 lat więzienia

Źródło: KPP Malbork

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu malbork.pl z siedzibą w Tczewie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe