23-latek wyrwał portfel seniorce. Za zuchwałą kradzież grozi mu 8 lat więzienia

  • 05.06.2022, 19:03
  • Źródło: KPP Malbork
23-latek wyrwał portfel seniorce. Za zuchwałą kradzież grozi mu 8 lat… Policja

Podziel się:

Oceń:

Kryminalni z malborskiej komendy zatrzymali 23-letniego mężczyznę podejrzanego o dokonanie kradzieży zuchwałej, do której doszło tydzień temu w mieszkaniu 80-letniej kobiety. 23-latek zapukał do drzwi seniorki prosząc o małą pomoc finansową. Kiedy kobieta wyciągnęła swój portfel sprawca wyrwał go jej z rąk i uciekł. Zatrzymany usłyszał już zarzut kradzieży szczególnie zuchwałej. Za to przestępstwo grozi kara pozbawienia wolności do lat 8. Policjanci przypominają o zasadzie ograniczonego zaufania i m.in nie wpuszczania do mieszkań nieznanych nam osób.

W ubiegły czwartek malborscy policjanci zostali powiadomieni o kradzieży portfela, do której doszło w mieszkaniu seniorki na terenie miasta. Mundurowi ustalili, że po godzinie 14.00 do drzwi 80-letniej kobiety zapukał młody mężczyzna i oświadczył jej, że chodzi do szkoły, gdzie w najbliższym czasie jest organizowana wycieczka. Dalej opowiadana legenda brzmiała, ze w domu jest bardzo ciężka sytuacja finansowa, a on bardzo by chciał pojechać na tą wycieczkę i dlatego chodzi po mieszkaniach i prosi dobrych ludzi o parę złotych, żeby nazbierać na wyjazd. Poczciwa seniorka postanowiła wspomóc młodzieńca i wyciągnęła z torebki swój portfel. Wtedy sprawca wyrwał go kobiecie z rąk i uciekł. Sprawą natychmiast zajęli się kryminalni. Efektem ich pracy było ustalenie tożsamości mężczyzny odpowiedzialnego za tą kradzież. Okazał się nim 23-latek bez stałego miejsca zamieszkania. W nocy ze środy na czwartek policjanci, patrolując rejon dworca PKP, zauważyli mężczyznę odpowiadającego wizerunkowi sprawcy. Mężczyzna został wylegitymowany i po potwierdzeniu tożsamości zatrzymany. Wczoraj mundurowi doprowadzili zatrzymanego do prokuratury, gdzie usłyszał zarzut kradzieży szczególnie zuchwałej. Za to przestępstwo kodeks karny przewiduje karę do 8 lat więzienia.

Policjanci apelują do wszystkich mieszkańców powiatu, a w szczególności do seniorów, samotnie mieszkających i wszystkich, którzy takie osoby mogą znać – aby zachować ostrożność i ograniczone zaufanie wobec pukających do drzwi nieznajomych. Trzeba pamiętać, aby w każdym z takich przypadków zidentyfikować osobę, która puka do naszego mieszkania. Poprosić o dokument potwierdzający, że jest ona przedstawicielem instytucji, jeśli się na taką powołuje. W razie jakichkolwiek wątpliwości nie wpuszczajmy takiej osoby do mieszkania i zaproponujmy ponowną wizytę w innym wcześniej umówionym terminie. My możemy w tym czasie sprawdzić instytucję, zapewnić sobie obecność drugiej zaufanej osoby czy powiadomić policję o swoich podejrzeniach.

Osoby, które zaobserwują w swoim otoczeniu niepokojące sygnały mogące świadczyć o aktywności domowych złodziei np.: nieznajomych pukających do drzwi, wypytujących o mieszkańców okolicy, oferujących darmowy sprzęt leczniczy lub wygraną w loterii i inne tego typu zachowania - proszone są o kontakt z Komendą Powiatową Policji w Malborku tel.: 47 74 22 822 lub 112.

Źródło: KPP Malbork

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu malbork.pl z siedzibą w Tczewie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe