„Polskość to dar z nieba od Boga nam dany!”. Uśnicki Bieg Rodła i obchody 100-lecia Związku Polaków w Niemczech

  • 25.05.2022, 21:32
  • Wawrzyniec Mocny
„Polskość to dar z nieba od Boga nam dany!”. Uśnicki Bieg Rodła i obchody… Public domain

Podziel się:

Oceń:

Uśnicki Bieg Rodła nadchodzi wielkimi krokami. Już w czwartek, 26 maja organizatorzy – Konfederacja Orderu Św. Stanisława oraz Specjalny Ośrodek Szkolno – Wychowawczy w Uśnicach zapraszają na pamiątkowy bieg. Główne obchody 100-lecia ZPN odbędą się w niedzielę 29 maja.

Dodajmy, że bieg jest organizowany z okazji 100-lecia powstania Związku Polaków w Niemczech spod znaku Rodła. Bieg będzie miał miejsce szlakami Leśnictwa Wilki, a wystartuje punktualnie o godz. 10.00.

Obchody nie zakończą się jednak na zawodach biegowych. 29 maja w niedzielę o godz. 12.00 w kościele pw. św. Andrzeja Boboli w Sztumie zostanie odprawiona uroczysta msza święta w intencji Ojczyzny i bohaterów walki o Polskość pod przewodnictwem JE bpa elbląskiego dra Jacka Jezierskiego.

Po mszy nastąpi odsłonięcie tablicy pamiątkowej na kościele parafialnym z okazji rocznicy powstania Związku Polaków w Niemczech; apel poległych, wystąpienia zaproszonych gości.

Na koniec uczestniczący w obchodach złożą kwiaty i zapalą znicze pod Pomnikiem Bohaterów Rodła.

ZAPRASZAMY DO UDZIAŁU W OBCHODACH !!

(tomm)

Wawrzyniec Mocny

Zdjęcia (3)


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu malbork.pl z siedzibą w Tczewie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe