Przysięga wojskowa kolejnych terytorialsów u podnóża malborskiego zamku

  • 17.05.2022, 09:02
  • red.
Przysięga wojskowa kolejnych terytorialsów u podnóża malborskiego zamku 7PBOT

Podziel się:

Oceń:

W najbliższą sobotę, 21 maja o godzinie 10.00 w Malborku, 46 nowych ochotników złoży przysięgę i oficjalnie zostanie żołnierzami 7 Pomorskiej Brygady Obrony Terytorialnej.

Sobotnia przysięga będzie miała wyjątkowy charakter. Przez ostatnie dwa lata uroczystości zaprzysiężenia żołnierzy pomorskiej brygady odbywały się bez publiczności, bez zaproszonych gości lub w bardzo ograniczonej ich liczbie. To oczywiście skutki panującej pandemii koronawirusa, która sparaliżowała życie ludzi na wielu płaszczyznach. Dzisiaj, kiedy w końcu wracamy do normalności 7 Pomorska Brygada OT wychodzi do ludzi, chce się jeszcze raz zaprezentować, zaznaczyć po raz kolejny swoją obecność na mapie regionu i dać dowód swojej gotowości do obrony i wsparcia małych Ojczyzn żołnierzy w niej służących.

Dlatego właśnie majowe zaprzysiężenie odbędzie się na placu przy Muzeum Zamkowym, u podnóża malborskiego zamku.

W tych wyjątkowych okolicznościach pomorscy terytorialsi złożą uroczystą przysięgę wojskową – deklarując gotowość do obrony i wierność Rzeczpospolitej a świadkami tej najważniejszej w życiu każdego żołnierza chwili będą ich rodziny, bliscy oraz malborczanie, którzy zechcą spędzić sobotnie przedpołudnie biorąc udział w tej podniosłej uroczystości.

Dowódca 7 Pomorskiej Brygady Obrony Terytorialnej kmdr Tomasz Laskowski serdecznie zaprasza na plac Muzeum Zamkowego w Malborku rodziny zaprzysiężanych żołnierzy, wszystkich mieszkańców miasta nad Nogatem oraz tych, którzy chcą towarzyszyć terytorialsom u progu ich żołnierskiej drogi.

 Początek uroczystości o godzinie 10.00.      

Maciej Szalbierz

7 PBOT

Foto: 7 PBOT

 

                 

_red.

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu malbork.pl z siedzibą w Tczewie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe