Wystawa ,,Trud i zwątpienie..." prezentowana w Muzeum Miasta Malborka. Otwarcie odbędzie się 12 maja o godz. 17

  • 08.05.2022, 14:05 (aktualizacja 08.05.2022, 14:08)
  • Źródło: Katarzyna Fabiańska
Wystawa ,,Trud i zwątpienie..." prezentowana w Muzeum Miasta Malborka.… Katarzyna Fabiańska

Podziel się:

Oceń:

Już 12 maja (czwartek) o godz. 17 w Muzeum Miasta Malborka przy ul. Kościuszki 54 odbędzie się otwarcie wystawy czasowej "Trud i zwątpienie. Polscy jeńcy wojenni i pracownicy przymusowi w Północnej Norwegii w latach 1942-1945.

Wystawa została użyczona przez Muzeum Marynarki Wojennej w Gdyni. Powstała w ramach projektu Centrum Wojny i Pokoju w Narwiku, autorem jest Michael Stokke. Projekt zrealizowany został wraz z gdyńskim Muzeum Marynarki Wojennej oraz przy wsparciu dr Andrzeja W. Święcha, Fundacji Pamięć, Odpowiedzialność i Przyszłość i Fundacji Fritt Ord. Poprzez wystawę opowiedziane zostały losy polskich jeńców i pracowników przymusowych, którzy w czasie II wojny światowej znaleźli się w Norwegii. Na planszach ukazano drogę Polaków uwięzionych przez Niemców, ich codzienność, pracę i próby ucieczki, a także ich sytuację po zakończeniu wojny.
W ubiegłym roku Muzeum Miasta Malborka prezentowało wystawę czasową "Stalag XX B. Historia nieopowiedziana.", która przedstawiała nieomawiany dotąd szerzej temat obozu jenieckiego, funkcjonującego w czasie II wojny światowej w Malborku. "Trud i zwątpienie..." jest bardzo ciekawym i ważnym nawiązaniem do poruszanego wątku życia jenieckiego.
Otwarcie odbędzie się 12 maja o godz. 17. Wystawa będzie prezentowana na parterze budynku Muzeum Miasta Malborka do 21 października, od wtorku do soboty w godzinach 10-16.
Katarzyna Fabiańska

 

Źródło: Katarzyna Fabiańska

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu malbork.pl z siedzibą w Tczewie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe