Na łyżwach nawet latem. Działa już sztuczne lodowisko w Gnojewie

  • 05.05.2022, 09:22
  • Źródło: UM WP /A.Olszak
Na łyżwach nawet latem. Działa już sztuczne lodowisko w Gnojewie UM WP / Aleksander Olszak

Podziel się:

Oceń:

Pomimo dodatnich temperatur w Gnojewie koło Malborka (przy DK 22) można jeździć na łyżwach. W tej niewielkiej miejscowość otwarto pierwsze na Pomorzu syntetyczne lodowisko. Jako pierwsi z lodowiska skorzystali młodzi sportowcy podczas hokejowego turnieju.

Z lodowiska będzie można korzystać już od 15 maja 2022 r. W uroczystym otwarciu obiektu wzięli udział samorządowcy z powiatu malborskiego, sztumskiego, a także przedstawiciele samorządu województwa.

Pierwsze takie lodowisko

Choć łyżwy czy hokej jednoznacznie kojarzą się ze sportami zimowymi to w położonej w gminie Miłoradz Jeziornej Osadzie na lodowej tafli będzie można jeździć cały rok.

– To prywatna, ale bardzo cenna inicjatywa, która będzie sprzyjać rozwojowi sportu na Żuławach, ale też na Powiślu i Kociewiu – zaznacza Józef Sarnowski, wicemarszałek województwa pomorskiego.

A wszystko to dzięki pierwszemu na Pomorzu syntetycznemu lodowisku. Obiekt w Miłoradzu powstał dzięki amerykańskiej technologii, która pozwala na ułożenie tafli z paneli. Panele syntetycznego lodowiska mają wymiar 1,22x 1,22 m i ważą tylko 13,2 kg, co umożliwia ich instalację  niewielkim nakładem pracy w bardzo krótkim czasie. – Co ważne lodowisko syntetyczne nie generuje dużych kosztów energii elektrycznej i  wody. Jazda nie różni się też niczym od ślizgania po naturalnym lodzie – tłumaczy Zdzisław Dąbrowski, koordynator budowy lodowiska. Lodowisko może być montowane wewnątrz pomieszczeń jak i na świeżym powietrzu, warunki atmosferyczne nie odgrywają żadnej negatywnej roli.

Łyżwy w Jeziornej Osadzie

Syntetyczne lodowisko już działa. Udowodnili to hokeiści Bombka Malbork, którzy dali pokaz swoich umiejętności, a także łyżwiarka figurowa. Dla osób indywidualnych jak i grup zorganizowanych obiekt będzie czynny już od 15 maja. Lodowisko będzie działało codziennie. Z obiektu będą mogli korzystać nie tylko zaawansowani, ale i początkujący łyżwiarze. Działać bowiem będą szkółki łyżwiarskie i hokejowe, a także wypożyczalnia sprzętu sportowego.

Źródło: UM WP /A.Olszak

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu malbork.pl z siedzibą w Tczewie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe