Zaginiona 61-latka powiatku malborskiego została szczęśliwie odnaleziona

  • 05.05.2022, 09:05
  • Źródło: KPP Malbork
Zaginiona 61-latka powiatku malborskiego została szczęśliwie odnaleziona Policja W akcji poszukiwawczej uczestniczyli policjanci i strażacy

Podziel się:

Oceń:

61-latka podopieczna ośrodka fundacji pomocowej wyszła w poniedziałek przed południem i po kilku godzinach ślad po niej zaginął. Zaniepokojeni opiekunowie zwrócili się o pomoc do policjantów. Funkcjonariusze natychmiast rozpoczęli poszukiwania. Do działań włączyli się również strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej w Miłoradzu. 61-latka po kilku godzinach została szczęśliwie odnaleziona przez policjantów w Sopocie.

W poniedziałek po godzinie 14.00 do Komendy Powiatowej Policji w Malborku wpłynęła informacja o zaginięciu mieszkanki jednego z ośrodków pomocowych na terenie malborskiego powiatu. Kobieta około godziny 11.00 wyszła z terenu fundacji i udała się w nieznanym kierunku. Nie było z nią żadnego kontaktu. Z relacji opiekunów zaginionej wynikało, że 61-letnia kobieta ma problemy zdrowotne i  jej życie mogło być zagrożone. Malborscy policjanci, natychmiast po przyjęciu zawiadomienia o zaginięciu, rozpoczęli poszukiwania 61-latki. W akcję zaangażowani zostali nie tylko policjanci pełniący służbę, jak też ci, którzy przebywali na wolnym. W sumie kilkudziesięciu mundurowych, wspieranych przez 2 zastępy Ochotniczej Straży Pożarnej z Miłoradza przeczesywało zalesiony teren w pobliżu ośrodka, a także znajdujący się tam zbiornik wodny. W działaniach został wykorzystany również dron, który z powietrza monitorował rozległe tereny. Policjanci sprawdzili również wszystkie dostępne monitoringi, oficer dyżurny wysłał komunikaty wraz ze zdjęciem zaginionej do jednostek Policji na terenie całego kraju. Po godzinie 17.00 policjanci z Sopotu zauważyli kobietę odpowiadającą wyglądem zaginionej na dworcu w Sopocie. Po sprawdzeniu okazała się, że to poszukiwana 61-latka. Kobieta cała i zdrowa została przekazana swoim opiekunom.

Dzięki szybkiej reakcji policjantów, ich determinacji  oraz sprawnej organizacji działań poszukiwawczych, mieszkanka powiatu malborskiego, której życie było zagrożone, została odnaleziona.

Źródło: KPP Malbork

Zdjęcia (4)


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu malbork.pl z siedzibą w Tczewie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe