Policjanci chronią i wspierają. 100 ukraińskich matek z dziećmi znalazły schronienie w Parafii Zesłania Ducha Św. w Malborku

  • 15.03.2022, 14:36
  • Źródło: KPP Malbork
Policjanci chronią i wspierają. 100 ukraińskich matek z dziećmi znalazły… Policja

Podziel się:

Oceń:

Malborscy policjanci codziennie angażują się w pomoc ukraińskim rodzinom uciekającym przed wojną w ich kraju. Oprócz pełnienia służby i zapewniania bezpieczeństwa w takich miejscach jak dworce kolejowe i autobusowe, a także pociągi, którymi podróżują uchodźcy, mundurowi odwiedzają ich w miejscach gdzie tymczasowo zamieszkują, żeby zapewnić im ochronę i wspierać ich w potrzebie. Funkcjonariusze zorganizowali również zbiórkę pieniędzy wśród policjantów i pracowników malborskiej komendy. Zebrane środki zostaną przekazane na potrzeby prawie 100 ukraińskich matek z dziećmi, które znalazły schronienie w Parafii Zesłania Ducha Świętego w Malborku.

Od początku wojny u naszych wschodnich sąsiadów policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Malborku zaangażowali się w pomoc dla uchodźców z Ukrainy. Funkcjonariusze malborskiej jednostki pełnią służbę w rejonie dworców kolejowych i autobusowych, aby zapewnić bezpieczeństwo i w razie potrzeby pomóc dotrzeć do miejsc docelowych uciekającym przed działaniami wojennymi ukraińskim rodzinom. Policjanci odwiedzają również miejsca, gdzie te osoby przebywają, sprawdzając czy są bezpieczne i diagnozując ich bieżące potrzeby.

Największym ośrodkiem pomocowym na terenie powiatu malborskiego, w którym zamieszkuje prawie 100 ukraińskich matek z dziećmi jest Parafia Zesłania Ducha Świętego w Malborku prowadzona przez zakon księży orionistów. W piątek jej pensjonariuszy odwiedzili malborscy dzielnicowi. Funkcjonariusze przywieźli dla przebywających tam dzieci słodycze, które wcześniej zakupili z własnych środków. Policjanci rozmawiali z Ukraińcami oraz z opiekującym się nimi proboszczem parafii o tym jak sobie radzą w obecnej sytuacji i jak można im jeszcze pomóc. Widząc, jak wielkie są potrzeby, dzielnicowi zorganizowali zbiórkę pieniędzy wśród policjantów i pracowników cywilnych malborskiej komendy. Zebrane środki zostaną przekazane proboszczowi parafii, który je odpowiednio zadysponuje.

 

Źródło: KPP Malbork

Zdjęcia (7)


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu malbork.pl z siedzibą w Tczewie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe