Pobiegli w biegu Tropem Wilczym pamięci żołnierzy wyklętych oraz dla Ukrainy

  • 06.03.2022, 13:12
  • Wawrzyniec Mocny
Pobiegli w biegu Tropem Wilczym pamięci żołnierzy wyklętych oraz dla Ukrainy W. Mocny

Podziel się:

Oceń:

Mieszkańcy Sztumu z okazji upamiętnienia żołnierzy wyklętych spotkali się dzisiaj w niedzielę, 6 marca na biegu Tropem Wilczym, który wyruszył z plaży miejskiej w Sztumie o godz. 12.00.

Grupa biegaczy przebiegł dystans 1963 m brzegiem Jeziora Sztumskiego na dziedziniec sztumskiego zamku, gdzie zorganizowano metę Biegu. Przygotowana została trasa na dystansie 1963 metrów, będący symbolem daty schwytania i śmierci ostatniego spośród żołnierzy wyklętych. W tym roku bieg odbył się także dla walczącej Ukrainy.

Nagrodą dla zwycięzców biegu i jego uczestników były puchary i książki podarowane przez posła Kazimierza Smolińskiego. Wraz z Muzeum Zamkowym w Malborku i jego oddziałem w sztumskim zamku, który jest współorganizatorem wydarzenia, wspólnie z Piotrem Stecem zaproszono uczestników biegu i kibiców na dziedziniec zamku na małą uroczystość podsumowującą to wydarzenie.

Tam na biegaczy czekały specjalne pakiety startowe oraz ciepły poczęstunek. Na dziedzińcu zagrano kilka utworów, poświęconych nie tylko Wyklętym. Wykonał je „Klehu”. Udział w Biegu był bezpłatny, ale organizatorzy prosili, by wpłacać do skarbonek datki dla walczącej Ukrainy.

(red.)

Wawrzyniec Mocny

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu malbork.pl z siedzibą w Tczewie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe