Seniorka z Dzierzgonia oszukana na 90 tys. złotych

  • 14.02.2022, 08:10
  • Źródło: KPP Sztum
Seniorka z Dzierzgonia oszukana na 90 tys. złotych

Podziel się:

Oceń:

Oszuści działający metodą „na policjanta” i „na wnuczka”, "prokuratora" bądź "funkcjonariusza CBŚ" wciąż próbują oszukać starsze osoby. Ofiarami oszustów padła wczoraj mieszkanka Dzierzgonia , która przekazała oszustom pieniądze w gotówce, w przekonaniu, że kontakt z nią nawiązał funkcjonariusz Policji rozpracowujący grupę przestępców . Policjanci ostrzegają i apelują o natychmiastowe zgłoszenia. Kolejny raz apelujemy o ostrożność i zdrowy rozsądek w kontaktach z obcymi.

Pomimo licznych apeli i działań prowadzonych przez Policję, które często kończą się zatrzymaniami osób oszukujących starsze osoby, nadal pojawiają się kolejni oszuści, którzy próbują wzbogacić się wykorzystując dobroć i łatwowierność osób starszych. W minioną środę do mieszkanki Dzierzgonia dzwonili oszuści podający się za prokuratora I funckjonariusza Centralnego Biura Śledczego Policji. Poszkodowana kobieta przekazała oszustom pieniądze, w przekonaniu, że pomaga Policji w rozbiciu grupy przestępczej.

Pamiętajmy, kiedy dzwoni do nas osoba podająca się za członka rodziny, policjanta, prokuratora... i prosi o pieniądze, na pewno należy być ostrożnym. Zazwyczaj takie działanie to proceder przestępczy. Za każdym razem, gdy mamy jakiekolwiek wątpliwości, zakończmy daną rozmowę i samemu zadzwońmy na Policję – tel. 47 74 13 271 (dyżurny sztumskiej Policji) lub na numer alarmowy 112, gdzie zawsze uzyskamy pomoc.

Policjanci apelują do wszystkich mieszkańców powiatu i proszą, aby w przypadku zetknięcia się z tego typu telefonicznymi prośbami, jeżeli zachodzi chociaż cień podejrzenia, że mamy do czynienia z oszustem działającym w opisywany sposób, należy bezzwłocznie powiadomić najbliższą jednostkę Policji. Za każdym razem, gdy mamy jakiekolwiek wątpliwości, zakończmy daną rozmowę i samemu zadzwońmy na Policję – tel. 47 74 13 271 (dyżurny sztumskiej Policji) lub na numer alarmowy 112, gdzie zawsze uzyskamy pomoc. Policjanci radzą też, aby nie przekazywać żadnym obcym osobom pieniędzy, ani nie dokonywać przelewów na konta.

Źródło: KPP Sztum

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu malbork.pl z siedzibą w Tczewie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe