Poszukiwany przez Sąd Rejonowy w Kwidzynie wpadł w Malborku podczas kontroli sanitarnej

  • 27.01.2022, 09:13
  • Źródło: KPP Malbork
Poszukiwany przez Sąd Rejonowy w Kwidzynie wpadł w Malborku podczas kontroli… Policja

Podziel się:

Oceń:

Piąta fala pandemii w naszym kraju stała się już rzeczywistością. Liczba zakażeń rośnie w coraz szybszym tempie i przekracza już dziesiątki tysięcy dziennie, zwiększa się też liczba zgonów. Obecna sytuacja wymaga od nas wszystkich stosowania się do obostrzeń wprowadzonych w związku z Covid-19, żeby chronić siebie i innych przed koronawirusem.

Malborscy policjanci nieprzerwanie sprawdzają, czy w miejscach użyteczności publicznej mieszkańcy stosują się do obowiązujących przepisów sanitarnych. Od początku stycznia funkcjonariusze podjęli prawie 1000 interwencji wobec osób, które nie stosowały się do obowiązku zasłaniania ust i nosa. Podczas jednej z takich interwencji funkcjonariusze zatrzymali 47-letniego mężczyznę, który był poszukiwany do odbycia kary aresztu. Mężczyzna prosto ze sklepu trafił do zakładu karnego.

Sytuacja związana z rozprzestrzenianiem się pandemii COVID-19 wymaga od nas wszystkich podejmowania zdecydowanych działań. Jeśli będziemy stosować się do obostrzeń i zaleceń sanitarnych, jest szansa na to, że transmisja koronawirusa zostanie zastopowana. Wystarczy, że będziemy korzystać z maseczek ochronnych w przestrzeni publicznej, zachowywać odpowiedni dystans, dezynfekować dłonie przed wejściem do sklepu, urzędu czy innych miejsc użyteczności publicznej oraz korzystać ze szczepień ochronnych.

Malborscy mundurowi, przeciwdziałając rozprzestrzenianiu się koronawirusa, codziennie kontrolują placówki handlowe, środki komunikacji publicznej oraz targowisko miejskie. Policjanci sprawdzają jak mieszkańcy respektują wprowadzone w stanie pandemii obostrzenia sanitarne, zwłaszcza obowiązek zasłaniania ust i nosa za pomocą maseczki. Wiele osób wciąż jednak lekceważy zagrożenie, jakim jest rozprzestrzeniająca się w zastraszającym tempie pandemia COVID-19. Od początku stycznia br. funkcjonariusze interweniowali 957 razy w stosunku do osób, które nie podporządkowały się temu nakazowi. 804 osoby pouczono, na 138 osób policjanci nałożyli mandaty karne, a wobec 15 za popełnione wykroczenia, sporządzili wnioski o ukaranie do sądu. W miniony weekend policjanci w sklepie podjęli interwencję, wobec mężczyzny, który nie stosował się do obowiązku zakrywania ust i nosa maseczką. 47-latek za popełnione wykroczenie ukarany został mandatem. W trakcie legitymowania okazało się, że mężczyzna  jest poszukiwany przez Sąd Rejonowy w Kwidzynie celem dobycia kary aresztu. 47-latek został zatrzymany i noc spędził w policyjnym areszcie, skąd następnie został przewieziony do zakładu karnego.

Musimy sobie uświadomić, że każdy z nas ma bezpośredni wpływ na rozprzestrzenianie się koronawirusa. Niestosowanie się do obowiązku zakrywania ust i nosa może skutkować nie tylko mandatem karnym, ale przede wszystkim naraża innych na niebezpieczeństwo utraty zdrowia, a nawet życia.

 

Źródło: KPP Malbork

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu malbork.pl z siedzibą w Tczewie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe