Policyjna grupa SPEED wyjedzie na patrole. Wzmożone kontrole na DK nr 91

  • 21.01.2022, 16:11
  • redakcja
Policyjna grupa SPEED wyjedzie na patrole. Wzmożone kontrole na DK nr… KWP w Gdańsku

Podziel się:

Oceń:

Od jutra, 22 stycznia, na „jedynce” pomorscy policjanci przeprowadzą działania „Bezpieczna droga krajowa nr 91”. Funkcjonariusze zwrócą szczególną uwagę na wykroczenia, które najczęściej są przyczyną tragicznych zdarzeń drogowych.

Droga krajowa nr 91 liczy 532,5 km i łączy województwo pomorskie ze śląskim. W 2020 r. doszło na niej do 242 wypadków, w których zginęło 35 osób, a 281 zostało rannych. Potocznie nazywana „starą jedynką” droga jest jedną z bardziej obciążonych w Polsce.

 

Celem wzmożonych kontroli jest zmniejszenie zagrożenia bezpieczeństwa z powodu nieprzestrzegania ograniczeń prędkości oraz wyprzedzania niezgodnego z przepisami. Policjanci zwrócą także uwagę czy kierowca oraz pasażerowie korzystają z pasów bezpieczeństwa, a dzieci przewożone są w odpowiednich do ich masy i wzrostu urządzeniach.

 

W działaniach wezmą udział policjanci należący do grupy SPEED, poruszający się pojazdami nieoznakowanymi z wideorejetratorami. Będą oni współpracować z patrolami prowadzącymi pomiar prędkości w sposób stacjonarny. Pojazd nieoznakowany może poruszać się w sposób wahadłowy w okolicy masztu z fotoradarem lub innego patrolu.

 

Warunki drogowe nie sprzyjają bezpiecznemu podróżowaniu. Niska temperatura, wilgoć, śliska nawierzchnia oraz szybko zapadający zmrok powodują, że wszyscy uczestnicy dróg powinni zachować szczególną ostrożność.

 

KPP Tczew

 

_redakcja

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu malbork.pl z siedzibą w Tczewie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe