W gminie Miłoradz konsultują nazwy ulic

  • 20.01.2022, 12:08
  • Źródło: UG Miłoradz
W gminie Miłoradz konsultują nazwy ulic

Podziel się:

Oceń:

Wójt gminy Miłoradz zaprasza mieszkańców Kończewic do udziału w konsultacjach w sprawie wprowadzenia nazw ulic w ich miejscowości. Do 28 lutego br. każdy pełnoletni mieszkaniec może złożyć swoją propozycję na nazwę dla ulicy, przy której mieszka, a także dla dróg sąsiednich.

Wybranych zostanie łącznie czternaście nazw. Tyle ulic wydzielono na mapie Kończewic, która została załączona do zarządzenia wójta Arkadiusza Skorka. Propozycje mogą być dowolne, ale z pominięciem nazw, które obowiązują obecnie w Miłoradzu. Nie mogą się więc powtarzać ulice: Cicha, Główna, Krótka, Leśna, Osiedlowa, Polna, Szkolna i Żuławska.

- Liczę na to, że mieszkańcy chętnie wezmą udział w konsultacjach społecznych i przedstawią ciekawe propozycje nazw ulic. Nie chcemy niczego narzucać odgórnie, wsłuchamy się w pomysły, bo nie ma przecież nic ważniejszego niż samodecydowanie mieszkańców o swoim otoczeniu i ich Małej Ojczyźnie - mówi Arkadiusz Skorek, wójt gminy Miłoradz. - Sam proces jest również odpowiedzią na zgłaszane od lat przez mieszkańców problemy związane z lokalizacjami poszczególnych zabudowań w miejscowości Kończewice. Chcemy ten temat uporządkować.

Aby wziąć udział w konsultacjach, należy zgłosić opinie, uwagi i propozycje na piśmie lub w formie elektronicznej wraz z podaniem adresu zamieszkania uczestnika. Formularz należy przesłać tradycyjną pocztą na adres: Urząd Gminy Miłoradz, 82-213 Miłoradz, ul. Żuławska 9 lub w formie elektronicznej przesłać na adres e-mail: [email protected] albo na elektroniczną skrzynkę podawczą urzędu gminy (ePUAP).

Przy opracowaniu wyników konsultacji będą brane pod uwagę wyłącznie opinie, uwagi oraz propozycje zmian, które zostaną złożone do 28 lutego br.

Z zarządzeniem wójta, schematem ulic i formularzem zgłoszeniowym można się zapoznać  na stronie gminy.

Źródło: UG Miłoradz

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu malbork.pl z siedzibą w Tczewie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe