Pożegnalny lot pułkownika Mirosława Zimy po 34 latach służby w lotnictwie wojskowym

  • 20.01.2022, 11:59
  • Źródło: Baza Lotnictwa Taktycznego
Pożegnalny lot pułkownika Mirosława Zimy po 34 latach służby w lotnictwie… Foto archiwum / zdjęcie poglądowe

Podziel się:

Oceń:

W dniu 12 stycznia 2022 r. o godzinie 12 na lotnisku w Królewie Malborskim, w obecności Dowódcy 1. Skrzydła Lotnictwa Taktycznego gen. bryg. dr. inż. Macieja Trelki, lot pożegnalny wykonał Dowódca 22. Bazy Lotnictwa Taktycznego w Malborku płk. pil. mgr inż. Mirosław Zima.

Lot odbył się zgodnie z Ceremoniałem Wojskowym Sił Zbrojnych Rzeczypospolitej Polskiej. Po wykonaniu lotu Dowódca pożegnał się z samolotem, podziękował instruktorowi za wspólny lot oraz technikom za wzorowe przygotowanie samolotu do lotu, jak również złożył podziękowania całemu stanowi osobowemu bazy, z którym współpracował podczas swojej ponad 34-letniej służby w powietrzu, po czym złożył stosowny wpis do osobistego dziennika lotów. Uroczystość zakończyła się wspólnym odśpiewaniem Marszu Lotników oraz wpisem do kroniki pamiątkowej 22. Bazy Lotnictwa Taktycznego.

W dniu 28 stycznia 2022 r. na terenie 22. Bazy Lotnictwa Taktycznego przy ul. 17 Marca 20 odbędzie się uroczystość przekazania obowiązków Dowódcy Bazy, w związku z odejściem na emeryturę płk. pil. mgr. inż. Mirosława Zimy, który obowiązki Dowódcy Bazy pełnił przez ostanie 5 lat.

W przypadku niekorzystnych warunków atmosferycznych uroczystość może zostać przeniesiona do hangaru na terenie lotniska.

Z okazji zakończenia służby wojskowej Dowódca 22. Bazy Lotnictwa Taktycznego w Malborku płk pil. mgr inż. Mirosław Zima składa serdeczne podziękowania za bardzo owocną współpracę dla wszystkich przedstawicieli władz samorządowych oraz służb mundurowych, życząc wszelkiej pomyślności w życiu osobistym i zawodowym.
Źródło: Baza Lotnictwa Taktycznego

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu malbork.pl z siedzibą w Tczewie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe