Konfederacja zablokowana na Facebooku. Atak na wolność słowa w Polsce?

  • 05.01.2022, 15:18
  • redakcja
Konfederacja zablokowana na Facebooku. Atak na wolność słowa w Polsce? MW Okręg Pomorski profil FB

Podziel się:

Oceń:

Dziś przed godziną 14.00 Facebook zawiesił internetowy profil polskiej partii politycznej, jaką jet Konfederacja. Jako powód podano „łamanie standardów społeczności”.

Nie zawsze jako redakcja zgadzamy się ze wszystkim co głoszą konfederaci, jest to jednak głos znacznej części polskich wyborców, których posłowie tej partii reprezentują. Ten głos szanujemy. Nie można tego nazwać inaczej jak próbą ograniczenia wolności słowa i cenzurą. Tym bardziej, że profil Konfederacji jest jednym z najpopularniejszych na Facebooku.

Na obronę partii wskazuje też konstytucja RP, która wprost zabrania cenzury prewencyjnej.

 

„To nie państwo jest dziś największym zagrożeniem dla wolności - największym zagrożeniem są wielkie, ponadnarodowe korporacje, których nie sposób w żaden sposób kontrolować ❗

Tak dla wolności słowa✔️

Tak dla państwa narodowego✔️

Nie dla dyktatu korporacji

Nie dla globalizacji”.

 

Skomentowali dzisiejsze działania globalnej sieci społecznościowej działacze Młodzieży Wszechpolskiej Okręgu Pomorskiego.

 

(tomm)

_redakcja

Zdjęcia (1)


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu malbork.pl z siedzibą w Tczewie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe