Poznaj historię obrony przez mieszkańców figury Matki Bożej w gminie Stary Targ

  • 02.01.2022, 17:38
  • redakcja
Poznaj historię obrony przez mieszkańców figury Matki Bożej w gminie Stary… Materiały organizatorów

Podziel się:

Oceń:

W Waplewie Wielkim szykuje się niezwykłe spotkanie, którym będzie wieczór autorski z osobami, które zbadały historię obrony figury Matki Boskiej w Waplewie Wielkim. Te wydarzenia opisuje publikacja, która jest efektem kilku lat pracy.

Bohaterami spotkania w kościele waplewskim będą świadkowie i uczestnicy wydarzeń z 1978 r. Spotkanie odbędzie się dnia 7 stycznia 2022 r o godz. 17.00. Publikacja została wydana pn. „Historia obrony figury Matki Boskiej w Waplewie Wielkim”. Autorzy i bohaterowie książki opowiedzą o nieznanych szerzej faktach, mówiących o heroicznej postawie mieszkanek Waplewa w obronie wartości i wiary chrześcijańskiej.

Publikacja została dofinansowana z projektu dofinansowanego ze środków programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich NOWEFIO na lata 2021 -2030.

Wydawcą publikacji jest Stowarzyszenie Rozwoju i Wsi w Waplewie Wielkim.

 

(tomm)

_redakcja

Zdjęcia (5)


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu malbork.pl z siedzibą w Tczewie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe