Ponad 10 ton wsparcia w produktach żywnościowych. Bank Żywności w Tczewie podsumowuje świąteczne zbiórki!

  • 29.12.2021, 13:56
  • Wawrzyniec Mocny
Ponad 10 ton wsparcia w produktach żywnościowych. Bank Żywności w Tczewie… Materiały promocyjne

Podziel się:

Oceń:

W ostatnich dniach listopada oraz na początku grudnia Bank Żywności w Tczewie zorganizował tradycyjną już akcję wsparcia dla osób potrzebujących - Świąteczną Zbiórkę Żywności. Przyjęła ona różne formy - od stacjonarnej możliwości pozostawienia produktów w koszach przy kasach sklepowych, po wewnętrzne zbiórki pracownicze w zakładach pracy.

Zbiórki w sklepach

Tegoroczna zbiórka przedświąteczna różniła się od zeszłorocznej przede wszystkim ilością zaangażowanych wolontariuszy, którzy obecni byli w sklepach. W roku 2020 ze względu na liczne obostrzenia Bank Żywności w Tczewie nie mógł skorzystać z pomocy uczniów ze szkół wspierających zazwyczaj akcje charytatywne tczewskiej organizacji pożytku publicznego, dlatego zeszłoroczna zbiórka zakończyła się wynikiem 4,5 tony zebranych produktów.

 

W tym roku udział wolontariuszy był już możliwy, a ich wsparcie przyniosło zdecydowanie lepsze efekty w stosunku do roku poprzedniego - w postaci większej ilości zebranej żywności.

Oto liczby podsumowujące stacjonarną zbiórkę żywności w dniach 26-27.11.2021.

W sumie zebrano 10 711,07 kg artykułów żywnościowych (ponad 10,7 tony, a więc ponad dwukrotnie więcej, niż w zeszłym roku).

Najwięcej produktów zebrali wolontariusze w Kwidzynie (3,8 tony) oraz Malborku (ponad 2,3 tony). W Tczewie zebrano nieco ponad 700 kg żywności.

 

„Święta godne, a nie głodne”. Takim hasłem w listopadzie i na początku grudnia promowana była szeroko zakrojona akcja Świątecznej Zbiórki Żywności, której celem było wsparcie osób przebywających w trudnej sytuacji finansowej przed Świętami Bożego Narodzenia. Wspólna praca Banku Żywności w Tczewie i licznego grona partnerów przyniosła rewelacyjne efekty!

Przypomnijmy. W ramach Świątecznej Zbiórki Żywności zorganizowanych zostało kilka inicjatyw. Główną akcją zostały objęte sklepy w województwie pomorskim, gdzie produkty spożywcze można było przekazać wolontariuszom stacjonarnie po dokonaniu zakupów na wysokości kas sklepowych.

W zakładach pracy natomiast uruchomione zostały tzw. zbiórki pracownicze, dzięki którym zebrani wokół danej organizacji pracownicy mogli dołożyć swoją „cegiełkę” poprzez zakupienie i pozostawienie w przeznaczonym do tego miejscu produktów spożywczych. Uzupełnieniem działań stacjonarnych była również zbiórka online, gdzie można było zakupić wirtualny koszyk z zakupami.

 

 

Zbiórki pracownicze

 

Na apel zachęcający do wzięcia udziału w akcji odpowiedziało 5 organizacji, które przeprowadziły wewnętrzne zbiórki produktów żywnościowych w swoich siedzibach. Na szczególną uwagę oraz podziw zasługują zarówno wyniki, jak i nieprzeciętne zaangażowanie w promowanie akcji.

 

Jednym z liderów wspierających działania promocyjne zbiórki był Powiatowy Urząd Pracy w Tczewie, który za pomocą mediów społecznościowych zachęcał do wzięcia udziału w zbiórkach pracowniczych, znacznie poszerzając tym samym dotarcie z informacją do nowych osób.

 

W wyniku wewnętrznych akcji żywność zbierano w następujących organizacjach:

Powiatowy Urząd Pracy w Tczewie – zebrano 100 kg,

West Rock – zebrano 210 kg,

Tapflo Poland – zebrano 74,1 kg,

Fundacja Pokolenia – zebrano 15 kg.

 

Podsumowując, w ramach tej części Świątecznej Zbiórki Żywności zebrano prawie 400 kg produktów, które trafiły do potrzebujących jeszcze przed minionymi Świętami Bożego Narodzenia.

 

W wewnętrznej zbiórce żywności uczestniczyła również organizacja Flex z Tczewa. Wynik zbiórki w tej organizacji podany zostanie przez Bank Żywności w Tczewie w osobnej publikacji.

Wszystkie produkty zebrane podczas listopadowych i grudniowych akcji zostały przekazane osobom starszym i samotnym oraz rodzinom wielodzietnym, które pozostają w trudnej sytuacji materialnej.

 

Również z udziałem naszych czytelników pomogliśmy kilku tysiącom osób – głównie zamieszkałym w Tczewie, Kwidzynie, Malborku, Starogardzie Gd. i Gdańsku, gdzie wsparcie wolontariuszy w sklepach było największe pod względem ilości osób pracujących przy akcji.

 

Wolontariusze i kierownictwo Banku Żywności w Tczewie dziękuje wszystkim zaangażowanym we wspieranie osób potrzebujących oraz za okazane wsparcie.

 

Opr. (tomm)/Bank Żywności w Tczewie

 

Wawrzyniec Mocny

Zdjęcia (1)


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu malbork.pl z siedzibą w Tczewie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe