Wysoka cena za bezmyślność za kierownicą i na drodze. Do aut na procentach i z zakazem prowadzenia pojazdów

  • 27.12.2021, 12:48
  • Źródło: KWP Gdańsk
Wysoka cena za bezmyślność za kierownicą i na drodze. Do aut na procentach… KPP Sztum

Podziel się:

Oceń:

Święta już za nami. Nad bezpiecznym świętowaniem tego wyjątkowego czasu, czuwali w sąsiednim powiecie sztumscy policjanci. Choć był to dość bezpieczny weekend to niestety, kolejny raz na drogach znaleźli się kierujący, którzy wsiadając nietrzeźwi za kierownicę ryzykowali nie tylko swoje życie, ale również innych uczestników ruchu drogowego.

Świąteczny weekend upłynął dość bezpiecznie na terenie działania sztumskiej komendy policji. W tym czasie nie odnotowano poważnych przestępstw o charakterze kryminalnym. Tak jak i w latach poprzednich, policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego czuwali nad bezpieczeństwem podróżujących. Głównym przewinieniem ze strony kierowców poruszających się po drogach miasta oraz powiatu było przekraczanie dozwolonej prędkości. Nie wszyscy kierowcy mogli liczyć na pouczenia ze strony mundurowych. Rażące wykroczenia godzące w bezpieczeństwo uczestników ruchu drogowego, kończyły się mandatami karnymi oraz wnioskami o ukaranie do sądu.

Na terenie miasta oraz powiatu doszło do dwóch kolizji, w których sprawcy zdarzeń zostali przez mundurowych ukarani mandatami karnymi. W wyniku prowadzonych kontroli stanu trzeźwości, mundurowi zatrzymali w Czerninie kierującego, który pomimo wcześniej spożywanego alkoholu zdecydował się wsiąść za kierownicę. 58-letni mieszkaniec powiatu już stracił uprawnienia. Za popełnione przestępstwo grozi mu teraz kara nawet dwóch lat pozbawienia wolności.

Policjanci w pierwszy dzień świat na terenie miasta zatrzymali również kierującego, który jechał samochodem, mimo orzeczonego wobec niego w 2017 roku sądowego zakazu kierowania pojazdem. Teraz 28-latkowi grozi kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

Źródło: KWP Gdańsk

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu malbork.pl z siedzibą w Tczewie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe