Urząd Miasta i Gminy Sztum przekazał wiadomość o śmierci opozycjonisty antykomunistycznego i radnego Sztumu

  • 23.12.2021, 10:05
  • Wawrzyniec Mocny
Urząd Miasta i Gminy Sztum przekazał wiadomość o śmierci opozycjonisty… UMiG Sztum

Podziel się:

Oceń:

Z głębokim żalem żegnamy Benedykta Nowaka, radnego Miasta i Gminy Sztum w kadencji 1994-1998. W 1981 roku został wybrany do prezydium elbląskiego Zarządu Regionu Solidarności, był także delegatem na I Krajowy Zjazd Delegatów „S” (5–10 IX 1981 i 26 IX–7 X 1981) w gdańskiej hali Olivia. W stanie wojennym był internowany.

Benedykt Nowak jest wymieniony w internetowej Wszechnicy Solidarności jako jeden z delegatów (Regionu Elbląskiego).

I Krajowego Zjazdu Delegatów NSZZ „Solidarność”, 1981 r. Zjazd odbył się w dwóch turach: od 5 do 10 września oraz od 26 września do 7 października 1981 r. Cztery godziny przed rozpoczęciem obrad pierwszej tury odbyła się w katedrze oliwskiej msza św. w intencji związku, koncelebrowana przez prymasa Józefa Glempa. Zjazd był festiwalem wolności i pokazem siły związku.

 

(tomm)

Wawrzyniec Mocny

Zdjęcia (1)


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu malbork.pl z siedzibą w Tczewie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe