Policjanci z Gdańska i Malborka zatrzymali podejrzanych o zabójstwo, do którego doszło w październiku w Malborku

  • 19.12.2021, 20:33
  • Źródło: KPP Malbork
Policjanci z Gdańska i Malborka zatrzymali podejrzanych o zabójstwo, do… Policja

Podziel się:

Oceń:

Policjanci z gdańskiej komendy wojewódzkiej wspólnie z policjantami z Malborka ustalili i zatrzymali dwie osoby podejrzane o zabójstwo, do którego doszło 30 października w Malborku. W działania zostali włączeni policyjni kontrterroryści, którzy wczoraj o godzinie 6 zatrzymali 34-latka podejrzanego o tę zbrodnię, jednocześnie policjanci weszli również do mieszkania 31-latki. Obie zatrzymane osoby usłyszały zarzut zabójstwa ze szczególnym okrucieństwem, za co grozi kara dożywotniego pozbawienia wolności.

30. października w Malborku doszło do zabójstwa mężczyzny. Sprawca zadał swojej ofierze szereg ciosów ostrym narzędziem w wyniku czego ofiara poniosła śmierć. Sprawą natychmiast zajęli się policjanci. W trakcie czynności bezpośrednio na miejscu zdarzenia zostały przeprowadzone oględziny, zabezpieczono wiele śladów oraz sporządzono dokumentację fotograficzną.   Funkcjonariusze przeanalizowali również zapisy z monitoringu, wyłuskali wizerunek mężczyzny podejrzewanego o tę zbrodnię. Otrzymaliśmy wiele informacji, jednak żadna nie przyniosła przełomu w sprawie.  
Wspólne działanie policjantów z Wydziału Kryminalnego i Wydziału Dochodzeniowo-Śledczego KWP w Gdańsku,  oraz policjantów z Komendy Powiatowej Policji w Malborku pozwoliły na wytypowanie osób podejrzewanych o to zabójstwo.
W związku z prowadzonym śledztwem wczoraj o godzinie 6 policjanci jednocześnie weszli do dwóch mieszkań na terenie powiatu malborskiego. Z uwagi na informacje, że 34-latek jest osobą niebezpieczną w działania zostali włączeni policyjni kontrterroryści, mężczyzna został obezwładniony i zatrzymany. W tym samym czasie funkcjonariusze weszli do mieszkania 31-letniej kobiety, która również została zatrzymana.  Szeroko zakrojone działania operacyjne pozwoliły na  ustalenie m.in. prawdopodobnego przebiegu zdarzenia, a z zebranego materiału dowodowego wynika, że osoby zatrzymane zaplanowały zbrodnie kilka miesięcy przed zdarzeniem.

Obie osoby zostały przewiezione do komendy, a następnie do prokuratury Okręgowej w Gdańsku.  Zgromadzone przez policjantów i prokuratorów dowody pozwoliły na przedstawienie zatrzymanym osobom zarzutu zabójstwa ze szczególnym okrucieństwem.

Za tego typu przestępstwo grozi kara dożywotniego pozbawienia wolności.

Źródło: KPP Malbork

Zdjęcia (3)


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu malbork.pl z siedzibą w Tczewie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe