Stosujmy się do przepisów sanitarnych. Fala COVID-19 nasila się. Służby intensywnie kontrolują przestrzeganie obostrzeń

  • 16.12.2021, 12:39
  • Wawrzyniec Mocny
Stosujmy się do przepisów sanitarnych. Fala COVID-19 nasila się. Służby… KPP Tczew

Podziel się:

Oceń:

Policjanci nieprzerwanie prowadzą działania poświęcone walce z rozprzestrzenianiem się koronawirusa i każdego dnia interweniują wobec osób, które lekceważąco podchodzą do tego zagrożenia. W trosce o bezpieczeństwo nas wszystkich funkcjonariusze będą przypominać o obowiązujących przepisach i zaleceniach sanitarnych oraz reagować na lekceważące podejście do zagrożenia.

Obecnie w środkach masowego przekazu słyszymy, że czwarta fala epidemii koronawirusa rozpędza się i niestety zbiera coraz większe żniwo w Polsce. W trosce o bezpieczeństwo nas wszystkich policjanci nieprzerwanie prowadzą działania, które mają na celu zapobieganie rozprzestrzeniania się koronawirusa. Wszystkie osoby, które uważają, że zaszczepieni ludzie są zwolnieni z obowiązku używania maseczek ochronnych w miejscach użyteczności publicznej, są w błędzie. Szczepienie chroni przed ciężkim przebiegiem choroby. Nakaz zakrywania ust i nosa po zaszczepieniu nadal obowiązuje, gdyż w dalszym ciągu osoby zaszczepione mogą być nosicielami wirusa. Dlatego tak ważne jest stosowanie się do zaleceń sanitarnych, a zwłaszcza podstawowych środków ochrony przed koronawirusem jakimi są DDM, czyli dystans, dezynfekcja i maseczka.

 

Mundurowi przypominają, że zakrywać usta i nos maseczką obowiązkowo musimy m.in. w środkach komunikacji zbiorowej, sklepach, bankach, na dworcach, w zakładach pracy oraz innych budynkach użyteczności publicznej. Na przełomie ostatniego tygodnia tczewscy policjanci wpierani przez straż miejską skontrolowali 161 obiektów handlowych i usługowych oraz 102 pojazdy komunikacji publicznej. Podczas tych działań mundurowi ujawnili ponad 400 wykroczeń dotyczących naruszeń obowiązku zasłaniania ust i nosa. Na sprawców tych wykroczeń policjanci nakładali mandaty albo stosowali pouczenie. W działania zaangażowani są też pracownicy tczewskiego sanepidu.

 

Pamiętajmy, że bezpieczeństwo jest naszą wspólną sprawą. Policjanci nie walczą z Tobą, lecz z pandemią! Dlatego stosując się do obowiązujących przepisów, możemy wspólnie ograniczyć rozprzestrzenianie się choroby COVID-19. By zatrzymać transmisję wirusa, stróże prawa zapowiadają kontynuację działań i stanowcze reakcje na lekceważące zachowania.

 

Aktualne zasady dostępne są na stronie:

https://www.gov.pl/web/koronawirus/aktualne-zasady-i-ograniczenia

KPP Tczew

Wawrzyniec Mocny

Zdjęcia (2)


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu malbork.pl z siedzibą w Tczewie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe