Przedświąteczne akcje charytatywne Specjalnego Ośodka Szkolno-Wychowawczego w Malborku

  • 16.12.2021, 10:46
  • Źródło: SOSW / Piotr Olbryś
Przedświąteczne akcje charytatywne Specjalnego Ośodka Szkolno-Wychowawczego… SOSW w Malborku

Podziel się:

Oceń:

W Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Malborku dużo się dzieje, zwłaszcza w okresie przedświątecznym. Zorganizowano wiele akcji o charakterze charytatywnym i wolontariackim. Była zbiórka karmy dla zwierząt, którą przekazano Malborskiemu Stowarzyszeniu Przyjaciół Zwierząt „Reks”.

W tym roku ośrodek postanowił również wspomóc Hospicjum Pomorze Dzieciom. Zebrano rzeczy, które każdego dnia przydają się tej placówce m.in.:  żele do mycia, podkłady higieniczne, pieluchy, kremy czy oliwki. Ponadto uczniowie Szkoły Przysposabiającej do Pracy upiekli świąteczne pierniki, którymi podzielili się z pracownikami i podopiecznymi Hospicjum. Podopieczni ośrodka przygotowali również bożonarodzeniową kartkę z życzeniami, a także włączyli się do akcji „Szlachetna paczka”. Nauczyciele oraz pracownicy administracji naszego Ośrodka przygotowali paczkę dla uprzednio wybranej rodziny z Malborka. Z relacji wolontariuszy wynika, że sprawiło to wielką radość i wywołało wzruszenie osób obdarowanych.

Źródło: SOSW / Piotr Olbryś

Zdjęcia (2)


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu malbork.pl z siedzibą w Tczewie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe