Transport HDS-co to jest i kiedy się sprawdzi?

 • 14.12.2021, 10:47
 • Źródło: Artykuł partnera
Transport HDS-co to jest i kiedy się sprawdzi?

Podziel się:

Oceń:

Zastanawiasz się, w jaki sposób przetransportować ciężkie, wielkogabarytowe przedmioty? Jeżeli zastanawiasz się nad zakupem samochodu dostawczego lub ciężarowego, który będzie używany sporadycznie, lepiej zwróć uwagę na ofertę firm transportowych.

Transport w Gdańsku-kiedy skorzystać z oferty firmy transportowej?

W sytuacji, gdy potrzebny jest Ci transport niestandardowych przedmiotów możesz skorzystać z oferty przedsiębiorstwa, oferującego przewiezienie zróżnicowanych przedmiotów. Dzięki doświadczeniu i zróżnicowanej flocie pojazdów Transpol oferuje transport w Gdańsku oraz okolicach. Niestandardowe przedmioty, wymagające przewiezienia najczęściej są bardzo ciężkie, ponadgabarytowe oraz wymagają niezwykłe precyzji załadunku, rozładunku oraz samego transportu. Jeżeli nie posiadasz samochodu, w którym zmieści się produkt oraz potrzebna Ci pomoc przy załadunku i rozładunku, skorzystanie z oferty transportu jest najlepszą opcją.

 

Co to HDS (dźwig samochodowy hydrauliczny)?

Sformułowanie HDS jest skrótem od: hydrauliczny dźwig samochodowy. Co to oznacza w praktyce? HDS-em nazywamy samochód ciężarowy lub dostawczy, wyposażony w dźwig/żuraw, zasilany pompa hydrauliczną. Wysokiej klasy, niezawodny sprzęt sprawdza się w przypadku załadunku i transportu przedmiotów o masie od kilkuset kilogramów do kilku ton. Dźwig hydrauliczny pracuje w dużym zakresie przestrzennym, umożliwiającym wygodna obsługę jednego operatora. Tak, ciężkie, duże ładunki może przetransportować jedna osoba. Transport w Gdańsku obejmuje usługę załadunku, przewiezienia w miejsce docelowe oraz rozładunku.

ciężarówka z dźwigiem HDS do przeładunku i transportu ciężkich i dużych ładunków)

Jakie uprawienia są potrzebne do obsługi HDS?

Aby zostać operatorem dźwigu samochodowego hydraulicznego należy być osobą pełnoletnią, posiadającą prawo jazdy kategorii B, jeśli dźwig hydrauliczny zamontowany jest na samochodzie dostawczym do 3,5 tony lub prawo jazdy kategorii C w przypadku chęci obsługi HDS na pojeździe, przekraczającym wagę 3,5 ton. Ciężarowy samochód posiada większy udźwig oraz moc, dlatego dedykowany jest do przewożenia najcięższych przedmiotów. Przyszły operator HDS powinien wykazać zaświadczenie od lekarza, umożliwiające pracę przy obsłudze dźwigu samochodowego. 

prosta obsługa, niezawodność transportu i przeładunku przedmiotów ciężkich i gabarytowych

Kiedy sprawdza się transport z dźwigiem HDS?

dźwig samochodowy

Transport HDS-em sprawdza się szczególnie w przypadku, gdy wymagane jest przewiezienie wyjątkowo dużych lub ciężkich ładunków. Specjalistyczne usługi transportowe w Gdańsku realizowane są z pomocą wysokiej klasy pojazdów, niezawodnie sprawdzających się w każdej sytuacji. Dźwig HDS wypożyczany jest wraz z obsługą kierowcy-operatora, dlatego klient nie musi martwić się o umiejętności w zakresie załadunku lub rozładunku. Transport w Gdańsku realizowany jest po wcześniejszym umówieniu telefonicznym, a terminy oczekiwania na realizację usługi mogą pozytywnie Cię zaskoczyć. Dlaczego? W branży transportowej często zdarzają się przesunięcia, opóźnienia i zmiany planów. Skorzystaj z takiej okazji, aby szybko i sprawnie zrealizować transport u siebie. Co przewieziemy z pomocą HDS?

 • maszyny budowlane,
 • rury kanalizacyjne (kręgi betonowe), szambo,
 • agregat,
 • elementy więźby dachowej,
 • kontenery metalowe,
 • domki drewniane,
 • elementy asfaltowe, płyty drogowe,
 • materiały budowlane,
 • szalunki drewniane, metalowe,
 • rusztowania,
 • płyty kamienne,
 • długie belki drewniane lub pręty metalowe.

Transport w Gdańsku obejmuje ponadto wiele zróżnicowanych produktów, przed realizacją usługi warto poinformować pracownika, co będzie stanowiło przedmiot transportu.

Transport i podnośnik koszowy Gdańsk-dla kogo kierowana jest oferta?

podnośnik koszowy sprawdza się w przypadku firm oraz osób prywatnych

Transport w Gdańsku z podnośnikiem koszowym dedykowany jest przede wszystkim dla firm. Popularne zwyżki, w odróżnieniu do omawianych powyżej HDS-ów zdecydowanie bardziej sprawdzają się w ofercie transportu dla firm. O ile HDS dedykowany jest jako sposób transportu dla osób prywatnych oraz właścicieli przedsiębiorstw, o tyle podnośnik koszowy przede wszystkim sprawdza się w firmach, przy montażu reklam typu billboardy, plakatów, reklam na budynkach oraz podczas prac wokół budynków. Tereny zielone wymagają często uporządkowania, dlatego koszowy podnośnik sprawdza się podczas obcinania gałęzi (kosztami obarczane są gminy). Oczyszczanie rynien, usuwanie niepożądanych elementów z dachu, odśnieżanie dachów, a także prace na wysokości podczas mycia okien w biurowcach stanowią główną część zleceń w celu wynajęcia podnośnika koszowego na samochodzie. Kosz podnoszony na samochodzie sprawdza się również w sytuacji, gdy domowe zwierzę utknie na wysokości lub w momencie, gdy dzieci przypadkowo umieszczą zabawkę (najczęściej piłka, lotki) w miejscu, które ze względu na wysokość oraz trudny dostęp nie może zostać opróżnione we własnym zakresie. Podnośnik koszowy jest niezawodnie sprawdzającym się urządzeniem, które używane jest w transporcie i przeładunku na terenie Gdańska, okolic oraz w wielu innych lokalizacjach. 

Przedsiębiorstwo Usługowo-Handlowe
„TRANSPOL” Jolanta Waszkiewicz
ul. Litewska 4 C
80-719 Gdańsk
Telefon: 600-931-087

Źródło: Artykuł partnera

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu malbork.pl z siedzibą w Tczewie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe