Policjanci kontrolują malborskie galerie

  • 14.12.2021, 10:09
  • Źródło: KPP Malbork
Policjanci kontrolują malborskie galerie Policja

Podziel się:

Oceń:

Trwają wzmożone działania kontrolne malborskich służb mające na celu walkę z rozprzestrzenianiem się koronawirusa. Od piątku we wszystkich galeriach handlowych na stałe zagościły patrole policjantów i strażników miejskich, które sprawdzają jak sprzedawcy i kupujący stosują się do obostrzeń sanitarnych. W czasie intensywnych kontroli, tylko w ostatni weekend, policjanci ujawnili prawie 150 wykroczeń związanych z nieprzestrzeganiem zasłaniania ust i nosa na terenie tych placówek handlowych. Znaczna część osób została ukarana mandatami, ponadto kierowano także wnioski do sądu o ukaranie, a część osób pouczono.

Obecna fala pandemii cały czas jest na wysokim poziomie, a wraz z nią policjanci wzmagają działania na rzecz walki z rozprzestrzenianiem się Covid-19. Funkcjonariusze regularnie prowadzą i będą prowadzić kontrole w środkach komunikacji publicznej, sklepach oraz galeriach. W tych ostatnich od piątku mundurowi pełnią stałe patrole, podczas których sprawdzają czy wprowadzone obostrzenia i nakazy sanitarne są przestrzegane i wyciągają konsekwencje wobec tych, którzy je ignorują. Do tych działań, oprócz policjantów, dołączyli również strażnicy miejscy. Tylko podczas minionego weekendu, w czasie intensywnych kontroli policjanci na terenie malborskich galerii  prawie 150 wykroczeń  związanych z nieprzestrzeganiem nakazu zasłaniania ust i nosa maseczką ochronną. Ponad 40 osób zostało ukaranych mandatami karnymi, prawie 100 osób pouczono, a wobec kilku skierowano wnioski o ukaranie do sądu. Ponadto kilkudziesięciu osobom zwrócono uwagę o obowiązku przestrzeganie tego obowiązku, również o prawidłowym sposobie noszenia maseczki.  

W trosce o bezpieczeństwo nas wszystkich apelujemy o respektowanie przepisów porządkowych związanych z odpowiednim zachowaniem się w miejscach publicznych, zasłanianie nosa i ust oraz przestrzeganie zasad utrzymania odpowiedniej odległości. Pamiętajmy, aby unikać miejsc gromadzenia się osób, bo tam możemy narazić się na zakażenie. Kierujmy się rozsądkiem i odpowiedzialnością dla naszego wspólnego dobra. Osoby, które nie będą stosowały się do obowiązujących nakazów muszą liczyć się z konsekwencjami.

Wszystkie aktualne zasady i ograniczenia związane z epidemią koronawirusa dostępne są na stronie: https://www.gov.pl/web/koronawirus/aktualne-zasady-i-ograniczenia

Źródło: KPP Malbork

Zdjęcia (2)


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu malbork.pl z siedzibą w Tczewie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe