Policjanci monitorują miejsca przebywania osób bezdomnych

  • 07.12.2021, 10:14
  • Źródło: KPP Malbork
Policjanci monitorują miejsca przebywania osób bezdomnych Policja

Podziel się:

Oceń:

Spadek temperatury powietrza w ciągu dnia i zimne noce, to sytuacje, które mogą zagrozić życiu i zdrowiu ludzi, zwłaszcza tych, którzy nie posiadają własnych domów i okres jesienno-zimowy chcą przetrwać na zewnątrz. Policjanci apelują o zwracanie uwagi na osoby bezdomne, nietrzeźwe, wymagające opieki - nie bądźmy obojętni na ich los.

Każdego roku z powodu wychłodzenia organizmu umiera kilkadziesiąt osób. Wraz z nadejściem chłodniejszych dni policjanci oprócz swoich codziennych zadań służbowych zwracają szczególną uwagę na osoby bezdomne. Funkcjonariusze sprawdzają i kontrolują miejsca, w których osoby bezdomne szukają schronienia przed zimnem. Często są to opuszczone budynki, altanki działkowe, klatki schodowe oraz tereny kolejowe. Nie bądźmy obojętni wobec osób bezdomnych, starszych a także nietrzeźwych, które potrzebują pomocy. Twój jeden telefon może ocalić komuś życie. Wszelkie sygnały można kierować na numer alarmowy 112. W powiecie malborskim osoby potrzebujące mogą uzyskać pomoc w następujących schroniskach: Stowarzyszenie Św. Faustyny „Fides” w Malborku, Stowarzyszenie na rzecz bezdomnych dom modlitwy „Agape” w Nowym Stawie, Schronisko dla mężczyzn w Szawałdzie, Fundacja Przystań w Pogorzałej Wsi.

Źródło: KPP Malbork

Zdjęcia (3)


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu malbork.pl z siedzibą w Tczewie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe