ZŁAMAŁ KWARANTANNĘ – GROŻĄ MU SUROWE KONSEKWENCJE.

  • 29.11.2021, 13:44 (aktualizacja 29.11.2021, 13:45)
  • Źródło: KPP
ZŁAMAŁ KWARANTANNĘ – GROŻĄ MU SUROWE KONSEKWENCJE.

Podziel się:

Oceń:

Dzielnicowi z malborskiej komendy wraz z pracownikami sanepidu kontrolowali jak mieszkańcy stosują się do obostrzeń sanitarnych na targowisku miejskim i w galeriach handlowych. Podczas interwencji podjętej wobec mężczyzny, który naruszył nakaz zasłaniania ust i nosa funkcjonariusze ustalili, że powinien on przebywać na kwarantannie domowej. 44-latkowi, który nie przestrzegał zasad kwarantanny grożą teraz surowe konsekwencje.

Każdego dnia malborscy policjanci sprawdzają na terenie całego powiatu jak mieszkańcy stosują się do obowiązujących obostrzeń. Kolejny weekend, wspólnie z inspektorami malborskiego sanepidu, mundurowi rozpoczęli od kontroli targowiska miejskiego i galerii handlowych. Następne dni funkcjonariusze będą sprawdzać sklepy wielkopowierzchniowe oraz pojazdy transportu publicznego. Podczas kontroli rynku policjanci podjęli interwencję wobec 44-letniego mieszkańca Malborka, który nie zastosował się do obowiązku noszenia maseczki. Po sprawdzeniu mężczyzny w policyjnych systemach okazało się, że kilka dni wcześniej został on objęty kawarantanną domową z powodu uzyskania pozytywnego wyniku testu na COVID-19 przez wspólnie zamieszkującego z nim członka rodziny. kontrolują  Podczas wczorajszej , czy osoby zakwalifikowane do kwarantanny respektują ciążący na nich obowiązek i pozostają w miejscu zamieszkania. W zakresie tym funkcjonariusze współpracują z służbami sanitarnymi. W przypadku stwierdzania nieprawidłowości mundurowi będą wyciągać konsekwencje.

Policjanci sporządzili wniosek o ukaranie mężczyzny do sądu i o zaistniałej sytuacji poinformowali sanepid.

Źródło: KPP

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu malbork.pl z siedzibą w Tczewie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe